16.07.2010 07:19    

autocadyalova
merhabalar. benim sıkıntım; kendi bilgisayarımda yaptığım çizimleri usp ile başka bilgisayar alıyorum orda açmıyorr... ve usp nin içinde vurus gibi bişey var? abartısız herşeyi açmıyor. wblockla alsamda dosyadan yada kopyalasam masaüstünden usp ye yine olmuyor. başka bilgisayarlarda açamıyorum.....

admin (16.07.2010 07:50 GMT)

16.07.2010 07:55    

admin
Bir kaç ihtimal var,

Birini siz söylemişsiniz zaten, hazıfa cihazınızda virüs olabilir ve virüs programınız cihazı bloke eder, yada dosyaları bloke eder. Yapılacak şey hazıfa cihazınızı biçimlendirmek (format atmak) olabilir.

İkinci ihtimal başka bilgisayardaki autocad sürümü düşüktür. Örneğin siz kendi bilgisayarınızda AutoCAD 2010 ile çiziyorsunuzdur da diğer bilgisayarda AutoCAD 2009 vardır. O zaman sizin dosyayı kaydederken farklı kaydet seçeneği ile kaydedip Files of type kısmından alt sürümü seçmeniz gerekir.

16.07.2010 08:35    

autocadyalova
tşk ederim.... sorun şuki. usp yi biçimlendiriyorum... çlşıyorum sonra yine usp ye atıyorum başka bilgisayra gidiyorum yine açmıyor:S versiyon farkından kaynaklanan bişey söz konusu değil.. 2008 2 side..!!

Bilgisayarda vürüs olup her biçimlendirmede yeniden bulaşıyor sanırım...ama autocad dosyalarına bunu yapması ilginç

16.07.2010 09:25    

admin
Dosyaları kendi bilgisayarınızda zip yada rar ile sıkıştırıp diğer bilgisayara kopyaladıktan sonra zip yada rar dosyasını çıkarıp öyle deneyin bakalım yine sorun olacak mı? (Özellikle dosyayı hafıza cihazından açmayıp kopyaladıktan ve sıkıştırılmış dosyayı çıkardıktan sonra açmaktan bahsediyorum.)

16.07.2010 11:54    

halilozcakir

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

birde şu konuyu incelemeni tavsiye ederim. dosyalarında acaddoc.lsp dosyası oluşuyorsa.

17.06.2011 15:05    

erzdinar
Arkadaşlar autocad 2010 kullanıyorum wın 7 de düzgün giden kullanım iki gündür bozuldu masa üstündeki dwg dosyalarım açılmıyor flaşa atıyorum orda açıyor masa üstüne kopyalıyorum gene açılmıyor autocad kaldırıp yeniden kurdum ama değişmedi açılmayan dosyanın üzerine sağ tıklayıp özellikleri açmak istiyorum oda açılmıyor yani görüntü geliyor özellikleri tıklıyom o açılmıyor ne yapabilirim herkese saygılarımı sunarım

17.06.2011 15:11    

ehya
Açılmıyordan kastınız nedir?? hata mesajını söylermisiniz? yada uyarı geliyorsa bu uyarı resmini foruma eklermisiniz?

28.11.2011 10:12    

ugurozcan
Arkadaşlar autocad dwg dosyalarım yani çizimlerim açılmıyor donuyor yukarda erzdinar açıklamış sorunu aynısı bende de var yok mu bilen biri bi yardım etsin allah aşkına

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.801 saniye - Sorgu: 63 - Ortalama: 0.01271 saniye