AutoCAD • AutoLISP • Programlama • Püfler • Komutlar • Terimler • Eğitim
aLd • TCad • FacadeCAD • Cephe Kot • HQ Library • FreeMUST • Pasdoc.A
03.05.2010 19:03    

mert_13
slm arkadaşlar ben yeni üye oldum siteye ben birseyi çok merak ediyorum 3d çizimlerde mutfak dolapları hazırmı yoksa kendimizmi çiziyoruz yardımlarınızı bekliyorum saygılar

03.05.2010 19:54    

ehya
çizimden çizime değişir. sahnesinde hazır model de kullanan var, dolabı mutfağına göre çizen de...

04.05.2010 11:48    

asi.gece
slm arkadaslar ben cam balkon fırmasında calısıyorum cızım yapmam gerekıyor ındırıle bılırlerın ıcın de bu sıteyı gordum ınceledım bırazda kafam karıstı ısı tam bılmedıgım ıcın ve daha ıyı bılgı ve daha ıyı bu sıstemle ılgılı kendımı gelıstırebılecegımı anladım bunun ıcın uye oldum bana hangı programı ındırmem gerektıgını soyleye bılırsenız sevınırım tskler sımdıden yardım ve desteklerınız ıcın

04.05.2010 12:17    

mert_13
slm ehya yardımınız için tşkl sizden bir ricam olacaktı bana hazır mutfak dolap çizimlerini göndelirmisiniz birde bu 3d çizimi çizelken içini doldurmayı nasıl yapıyorsunuz bana yardımcı olurmusunuz

04.05.2010 13:37    

ehya
hazır mutfak modelleri bende yok. iç mekan çalışmadığım için yardımcı olamayacağım.
bu konuda ilgilenen arkadaşlar müsait olurlarsa yardımcı olurlar.

içini doldurmayı derken bunu anlamadım??
ahÅŸap dokusu vermekten mi bahsediyorsun?

04.05.2010 14:02    

mert_13
ahşap dokusu vermekten mi bahsediyorsun evet biliyormusunuz başka yardımcı olmak isteyen yokmu

mert_13 (05.05.2010 09:58 GMT)

06.05.2010 09:43    

brsnml
hazir mutfak dolabi cizimlerinizi kitchendraw ve adeko firmalarinin mutfak cizim programlari var (turkçe olarak ) buralardan dene daha rahat cizim yapabilirsin.. fakat autocad ile oldugu kadar ozgur modellemeler yapmak zor.. senin istedigin gibi hazir moduller var ( secenek oldukca fazla ) onlari kendi hayal gucune gore mutfaga yerlestirebilirsin.. kolay gelsin..

06.05.2010 12:37    

mert_13
peki ben bunu merak ediyorum 3d çizimlerinde misal dolap yaptık ve bu dolapbının içini nasıl dolduruyoruz yani renklendirme demek isterdim nasıl yapıyoruz yardım edermisiniz bu konu hakkında cevapbınızı bekliyorum şimdiden tşkl

23.06.2010 21:10    

brsnml
olusturdugun parca dan sonra (tabiki kati model olarak ) (materials) penceresini aciyorsun (render cubugunda) orada (create new materials) butonuna tiklayip malzemeye bir isim
veriyorsun ( ornek: masa ustu) ok yapiyorsun.

sonra hemen altinda (template) yazan bolumun altindaki arac cubuguna tiklayip en altlarda wood unfinished ve wood varnished yazanlardan birini seciyorsun ( biri parlak biri mat bu seceneklerin )

daha sonra biraz daha altta (select image) sec orada acilan pencereden sana autocad kendi icinde kutuphanesinde bulundurdugu kaplama secenekleri verecektir ayrica istersen kendinde ozel bir kaplaman varsa kullanabilirsin..

sonrasinda olusturdugun bu materials en ust kisimlarda solda create new materials yazan yerin sagindaki buton ( apply materials to objects ) secmeden once cizmis oldugun yani olusturdugun parcayi secip sonra bu butona tıklıyorsun sana ahsap rengine boyanmis ( kaplanmis ) bir parca cikiyor..

insallah yardimci olabilmisimdir.. bildigim kadariyla anlattim eksiklerimi bu sitedeki ustadlarim tamamlayacaktir..

saygilarimla..

16.08.2010 11:59    

mert_13
ilginiz için sonsuz tşkl ben uzun zamandır siteye gelemedim sizin anlattıklarınızı bügün bir deneyim.

08.12.2012 01:37    

atlasmsn
selam arkadaşlar bana birkaç örnek gönderebilirmisiniz

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.201 saniye - Sorgu: 72 - Ortalama: 0.01668 saniye