07.04.2010 10:29    

cinandir
slm arkadaşlar.z eksenini ekrana getiremiyorum.ucs yöntemini denedim olmadı.extude vb komutlatı kullanıyorum ama çizimde değişiklik olmuyor.çünkü z ekseni iconda görünmüyor.

07.04.2010 10:57    

ProhibiT
AutoCAD Komut satırından "ucsicon" girin.
Seçenkler listesinden "Properties" seçin ya da "p" girin.
Açılan diyalog kutusunda, "UCS Icon Style" bölümünde "3D" seçin.
"OK" tıklayıp çıkın...
Kolay Gelsin.

07.04.2010 13:36    

cinandir
teşekkürler

11.02.2011 14:01    

mesure
Merhaba arkadaşlar ;
uzun süredir şöyle bir sorun yaşıyorum 2 boyutlu bir çizimi izometrik olarak baktıgımda z ekseninde uzun uzun çizgiler var onları yok edemiyorum :( çok yöntem denedim max yada diger üç boyutlu programalara atıgımsa sorun yaşıyorum . bir türlü çözüme kavuşturamadım sitenizede baktım yardımcı olan biri varmı acaba :( şimdiden teşekürler.

11.02.2011 14:05    

ProhibiT
Bahsettiğiniz uzun uzun çizgilere tıklayın, açılan quick properties diyalog kutusundan start z ve end z değerlerini 0 (sıfır yapın) kolay gelsin...

17.02.2022 15:00    

bkrygt
Merhaba ProhibiT,

Çizim okulu'nda bir çok konuda faydalandım özellikle sizin bir çok paylaşımınız en sıkıntılı zamanlarda bana çözüm oldu.
Farkında olmasanız da bir çok konuda çözüm sundunuz ve şimdi bunlar için size teşekkür ediyorum.

Bu başlıktaki gibi bir sorunda ben yaşıyorum ve henüz ne burada ne de başka platformlarda bir çözüm bulamadım.
AutoCAD'de 3D çizim yaparken Top ekranında 2D çizip objeye derinlik veriyorum ardından ön ve ya yan görünüşlere geçtiğimde bu ekranlarda hiç bir şekilde çizim, ölçüm ve ya başka komutları kullanamıyorum.

Bu sorun maille gelen bir dosyayı açtıktan sonra başladı. Şuan sadece Top ekranında çalışabiliyorum. Top ekranı dışındaki ekranlarda 2D bile çalışamıyorum.
Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

18.02.2022 05:25    

Travaci
bkrygt

Top dan yan görünüşe geçtiğinizde ucs -> view ile koordinat sisteminide ona göre değiştirmelisiniz.

18.02.2022 18:59    

bkrygt
Travaci
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Dediğinizi yaptım aslında anlık olarak sorunu çözüyor ancak her yan ekrana geçtiğimde dediğinizi yapınca o ekranı Top ekranı olarak kabul ediyor.
Her adımda bunu tekrar etmem çalışma sırasında pek partik olmaz. Daha da önemlisi şimdiye kadar bu sorun yoktu hangı ekranda çalışırsam çalışayım istediğim komut çalışıyordu. Esasen ben bu sorunu bu şekilde çözmek istiyorum.

19.02.2022 10:28    

ProhibiT
Soruyu biraz geç gördüm kusuruma bakmayınız. UCSFOLLOW değişkeninizin değerini değiştirerek (1 ise 0, 0 ise 1 yaparak) tekrar dener misiniz.

19.02.2022 11:25    

bkrygt
ProhibiT
cevabınız için teşekkür ederim ancak maalesef bu sorunumu çözmedi. Aynı sorun devam ediyor.

Teşekkürler

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.938 saniye - Sorgu: 72 - Ortalama: 0.01303 saniye