01.02.2010 14:28    

memosip
ben autocad programnı yeni ögreniyorum egitim cd lerinizi aldım sıradan programlarla bir süredir öylesine amatör tekne yat ve mobilya tasarımı yapıyorum fakat autocad bana yabancı geliyor iki boyutlu çizimlerde konuyu anladım üçüncü boyutta sorunlarım var bunlar mesala örnek vereyim iki boyutlu bir nesne çizdim o neseyi extrud komutu ile uzattım ve üç boyuta geçtim ve onun üstüne ekleme yapmaya devam edicem olmuyo bu sefer orbit araç çubugunu kullanıyorum nesneyi çeviriyorum çizgiyi y eksenine göre çizmeye çalışıyorum çizgi x ekseni yönünde çiziliyor olmuyo yani nerde hata yapıyorum ve cd setinde hangi konunun üzerine gitmem gerekli ve boş uzayda çizilen üç boyutlu kısada olsa elinizde bir örnek varsa benimle paylaşırmısınız birde üç boyutlu çizime autocad menüsünün autocad clasic autocad 2d modeling autocad 3d modeling hangisi ile başlıyacagım ben aslında ufak detayları atlatırsan fazla sorunum olmayacak ve bu sorunun usc ikon kullanımı ile bir ilgisi varmı yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.......

01.02.2010 16:39    

admin
3D modellemede öncelikle;

Katı modelleme tekniklerini öğrenmek gerekir:
Extrude, revolve, sweep, press/pull, union, subtract ve intersect komutlarını öğrenmelisiniz.

Elbette bu komutları kullanırken görüntü kontrolüne ihtiyacınız olacak. Bunun için de:
View seçeneklerini ve Visual style seçeneklerini bilmelisiniz.

Sonuç olarak verimli bir kullanım için önce extrude komutunu öğrenip ardından görüntü kontrolünü sağlamaya çalışın. Daha sonra geri kalan modelleme komutlarını öğrenebilirsiniz.

Tüm bunları yaparken de yine Gold Üyelere özel Online 3 Boyut Eğitimi bölümünden yararlanabilirsiniz.

Online 3 Boyut Eğitimi bölümünün geliştirilmesi devam etmektedir. Ancak başlangıç düzeyi için de olsa size epeyce yol gösterecektir.

02.02.2010 10:28    

memosip
ben derdimi anlatamdım galiba 3d modellemeye başlıyorsun ekranda hiç bir şey yok 3d modelin bölümündenmi başlayacaksın artı başladın objeyi orbit araç cubugu yardımıyla çevirdin x ekseni yönünde çizgi çizmeye çalışıyorsun çizgi y ekseni yönünde çiziliyor ben google sketchup kullanıyordum rahatça döndürüp çiziyordum yani bu işin püf noktasını yakalayamıyorum ve tekrar soruyorum ben üç boyutlu bir tekne çizerken işe nerden başlayacagım standard araç çubugunda autocad clasic, 2d modeling, 3d modeling bana başlangıç için bir ufak bir yardım çizimi mesela üç boyutlu bir mekanın modellemesi vb gibi ve yukarıdakı komutları cd lerden 3 4 kez geçtim ama yardımınız için teşekkürler yinede banada yardımcı olursanız çok sevinirim

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.802 saniye - Sorgu: 48 - Ortalama: 0.0167 saniye