22.01.2010 11:06    

mur.yil
benim sorum autocad dosyalarını xp klasör seçeneklerinde önizleme yapamamam bana yardımcı olurmusunuz

22.01.2010 12:44    

halilozcakir
dosyada, araçlar __klasör seçenekleri __genel sekmesinde __görevler__"klasördeki ortak görevleri göster" işaretli mi?
oradan da ,görünüm sekmesinde__bütünklasörlere uygula demek gerekiyor ?

22.01.2010 13:04    

mur.yil
böyle demek istemedim
ayrıntılar kısmında görünmüyor

22.01.2010 13:44    

halilozcakir
onun için çalıştığın dwg yi kapatmadan z enter e enter ile zom extents yapıp kaydetmelisin.

27.01.2010 19:32    

mur.yil
windos xp sarı klasöre kayıtlı bir dwg dosyasını tıkladığımızda ayrıntıral kısmında önizleme geliyordu
pc format attıktan sonra artık önizleme görünmüyor autocad 2-3 kere kurdum ama birşey değişmedi
bu önizlemeyi nasıl geri getirebiliriz.klasör ayarlarını araçlardan görünüm ayarlarını falan hepsini denedim

28.01.2010 10:22    

arif35
klasör görüntüsü ile programın ilgisi yok. siz resimleri kaydettiğiniz klasörün dosya görünüm şeklini değiştirin. ayrıca dxf ve bak uzantılı dosyaları bende göremiyorum. sanırım onlar görünmüyor. dosya görüntüsünü thumbnails ayarına getirin düzelecektir.

28.01.2010 14:19    

SENDUR
Alıntı
halilozcakir :
dosyada, araçlar __klasör seçenekleri __genel sekmesinde __görevler__"klasördeki ortak görevleri göster" işaretli mi?
oradan da ,görünüm sekmesinde__bütünklasörlere uygula demek gerekiyor ?

bu şekilde yapınca düzelmiyorsa tekrar kur yada üzerine başka bi versiyon kur düzeliyor.

aynı sorun bende de vardı 2010 kuru iken inventörü kaldırınca ( sanırsam ) ön izleme gitti ama sonra 2007 kurdum 2010 üzerine ön izleme geri geldi sende dene ( dwf viwerl ile alakalı bi durum nasırsam ama çözemedim)

10.03.2010 13:17    

thrcr
Alıntı
mur.yil :
benim sorum autocad dosyalarını xp klasör seçeneklerinde önizleme yapamamam bana yardımcı olurmusunuz

Arkadaşım aynı şey başıma geldi autocad i kaldırıp tekrar kurdum düzeldi.
wintools.net tipi temizleme programı kullanıyorsan ondan kaynaklanıyordur.
kolay gelsin

11.03.2010 17:23    

ProhibiT
Yalnızca Windows Klasör ayarlarıyla bunu çözemezsiniz.
AutoCAD içinde de gerekli ayarları yapmanız gerekir. AutoCAD'i yeniden yüklemeye gerek yok...
Tools-> Options-> Open and Save(Tab/Sekme)-> Thumbnail Preview Settings (Button)
tıklayın, açılan pencerede "Save a thumbnail preview image" işaretleyin
Açık olan bu pencerede,
Preview olarak neyin saklanacağı (Last saved veya Home View)
Preview şekli (sheet view veya model view)
Kaç pixellik bir preview olacağı (maximum size in pixels)
gibi ayarları yaptığınızda probleminiz çözülecektir.
Kolay gelsin...

ProhibiT (12.03.2010 07:19 GMT)

25.12.2010 10:53    

zeyd01
Alıntı
ProhibiT :
Yalnızca Windows Klasör ayarlarıyla bunu çözemezsiniz.
AutoCAD içinde de gerekli ayarları yapmanız gerekir. AutoCAD'i yeniden yüklemeye gerek yok...
Tools-> Options-> Open and Save(Tab/Sekme)-> Thumbnail Preview Settings (Button)
tıklayın, açılan pencerede "Save a thumbnail preview image" işaretleyin
Açık olan bu pencerede,
Preview olarak neyin saklanacağı (Last saved veya Home View)
Preview şekli (sheet view veya model view)
Kaç pixellik bir preview olacağı (maximum size in pixels)
gibi ayarları yaptığınızda probleminiz çözülecektir.
Kolay gelsin...

ya aynı şey bende de oluyor.dediğiniz yöntemi denedim ama düzelmedi maalesef...

25.12.2010 11:38    

SENDUR
bu işlemi yapmadan önce save ettiğin dosyalar preview de görünmüyor ise dosyayı aç kaydet kapat sonra tekrar dene görünmesi lazım.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.145 saniye - Sorgu: 71 - Ortalama: 0.01612 saniye