09.01.2010 19:42    

ceo06
İyi günler ağabeylerim,ablalarım.Ben meslek lisesinde,makina bölümünde lise 2 okuyorum.3 sınıfta dal seçimi yapacağım.Ve biraz kararsız kaldım.Henuz amatörüm.3. sınıfa geçtiğimde,Bilgisayar destekli makina ressamlığımı yoksa CNC bölümünümü seçeyim?Hangisi maddi anlamda daha fazla kazanç sağlar.Zeki bir gencim,öğrendiğimi hemen kaparım.Yani çok kolay öğrenir iyi kavrarım.Hangisi benim açımdan daha iyi olur.Yorumlarınızı esirgemeyin.Şimdiden teşekkürler.

10.01.2010 17:42    

karakuş
bak kardeşim ikiside iyi meslek ama bi düşün atölye içinde tezgah başında uzun zamanlar çalışacaksın programlama yapmayı ögreneceksin gün gelecek yetmeyecek millet içerde oturacak sıcak cayı yanında oh yazı serin kışın sıcak onlar kalıp resimlerini hazırlayacak cad de cizecek cam de cnc icin kodaları cıkracak sen sadece tezgahı hazırlayıp cakıları magazine yerleştirmen olacak yetmeyecek cnc sana sen ilk önce bu benim tavsiyem cnc ögren sonra resamlık kolay zaten okulda gösteriyorlar sadece üstüne artılar koymak sana kalacak hayat okuluna atıldımı hiç birşey yetmeycek sana bi abi nasihatı iyi çalış sonra ödülünü alırsın

12.01.2010 07:47    

SENDUR
eğer kendine güveniyorsan okul ile yetinmiyecek ve kendi geliştirmek için çaba harcayacaksan makine ressamlığı daha iyi bence. çünkü çok geniş bir yelpazesi var üretimin, imalatın olduğu heryede proje lazım ve bunu çizecek ve tasarlayacan olan ressamlar ( tabi mühendisle birlikte yürüteceksin tasarımı). yetişmiş iyi bir ressam olursan ilerde iyi bir yaşam standartı edinirsin. ama bununlada yetinme mühendislik diplomasını alabilirsen o zaman herşey daha süper olur.

27.07.2010 17:36    

nejat
okulunuzda MEKATRONİK bölümü yokmu bence geleceğin mesleği bu CNC Bilgisayar destekli çizim Elektronik hepsini kapsar

10.02.2011 15:50    

badchild_33
Ben bir teknik ressam olarak diyorum ki cnc.

03.11.2011 13:46    

smt.sahin
Cnc bölümünü seç, teknik ressamlık çok zor bir şey değil. dökümantasyon destek, teknik bilgi, yazımsal bilgi bunlara herzaman ulaşabilirsin. teknik ressamlığıda bu 3 faktörün yardımıyla öğrenebilirsin. ama cnc, tezgah kullanmak, kod hazırlamak ,hazırladıgın kodların tezgahta kullanılabilirliği bunlar pratik isteyen işler. cnc de ne kadar tecrübe edinirsen senin için o kadar iyi. cad-cam de iyi bir tasarımcı olmak istiyorsan cnc eğitimi bence şart.

05.11.2011 06:06    

arif35
Bu konu açılalı çok zaman olmuş ancak birikimimi aktarayım. iyi bir ressam demek resim yapmak demek değildir. bir parça nasıl işlenir nasıl ölçülür nasıl tornaya bağlanır gibi resim ile direkt ilgili hareketleri maalesef çoğu ressam belkide bilmiyor. iyi bir cnc operatörü resim çizmese o işi yapabilir ama iyi bir ressam cnc veya işleme mantığını bilmeden resim yapmakta sıkıntı yaşar. böyle tercih yapmak isteyen arkadaşlar öğrenme kolaylığı olan mesleği hobi olarak dışarıdan öğrensinler zorllanacağı meslek için ise okuluna gitsinler. ben makina ressamlığı okudum ama yaklaşık 1 sene cnc gördüm çalıştığım işyerinde acizane tavsiyem bu yönde olacak. iyi çalışmalar.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.776 saniye - Sorgu: 63 - Ortalama: 0.01231 saniye