07.01.2010 05:57    

onderyesilkaya_35
slm arkadaşlar autocad 2010 kullanıyorum çıktı alırken sayfanın dört kenarında yazılar çıkıyor. Üstatlar diyorki dxf yap sonra tekrar dwg yap, tmm anladım save as dan dediklerini yapıyorum dxf olarak kaydediliyor ama açmak istediğimde Pres to ENTER diye bir şey çıkyıor karşıma bir tuşa basıyorum sayfa kayboluyor bu nedemek şimdi anlamadım. Benmi yanlış yapıyorum bir yerde yardımcı olursanız şimdiden çok tşk ederim.

07.01.2010 07:12    

ehya
uyarı veren dosyanı açıp, Layer, TextStyle, DimensionStyle, TableStyle, v.s. bu şekilde kullanıcı tarafından oluşturulan isimleri kontrol et. Bozuk karakter yada boş olan isimler var ise bunları düzenle. Daha sonra dxf yap. Sorun düzelecektir.

07.01.2010 07:22    

halilozcakir
dxf yaparken farklı dosyaya farklı isim olarak save as deyin daha sonra programı kapatıp sil baştan dxf yi açın save dediğinizde tekrar save as penceresi çıkar tekrar kendi yerine kaydedersiniz eskisinide silmiş olun.

07.01.2010 22:46    

onderyesilkaya_35
Alıntı
halilozcakir :
dxf yaparken farklı dosyaya farklı isim olarak save as deyin daha sonra programı kapatıp sil baştan dxf yi açın save dediğinizde tekrar save as penceresi çıkar tekrar kendi yerine kaydedersiniz eskisinide silmiş olun.

onları nasıl anlıcam hatalı veya eksik olup olmadığını :S çok zor diye düşünüyorum. :(((

08.01.2010 09:28    

halilozcakir
sorunuzu tam anlayamadım ? açılırken iki adet uyarı veriyor ve kağıdın dört taraında yazılar çıkıyor ise yukarıdaki işlemi yapacaksınız.

10.01.2010 01:15    

sonasker
Yazıyı gidermek için

farklı kaydedip dxf seçiyoruz
dosyayı kaydetmeden kapatıyoruz
dxf dosyasını açıyoruz (excel dosyaları varsa, kaybolacaktır dikkat edin)
farklı kaydet dediğimizde dwg seçiyoruz

böylelikle sorun çözülür ama exceller varsa tekrar dosya içine yapıştırmanız gerekmektedir

çıktı alırken exceller çıkmıyorsa (autocad 2010 çok sorun oluyor) excel çevresine çerçeve yapın

admin (29.05.2014 11:30 GMT)

10.01.2010 04:27    

onderyesilkaya_35
hepinize çok tşk ederim arklar sorunu çözemedim ama galiba çılştığım sayfada hatalar halil ark. dedidiği gibi bazı şeylerde sorun var bence ondan yapıyor en güzel yeni bir sayfa üzerinden başlangıç yapmak. herkeze tekrar çok tşk ederim saolun.

10.01.2010 09:35    

ehya
onderyesilkaya_35

yukarıdaki mesajımda nasıl düzelteceğini güzelce anlattım. Diğer arkadaşlar sağolsunlar, konuyu anlamadan birşeyler yazdılar ve aklını karıştırdılar. Yukarıdaki mesajımı düzgün bir şekilde okuyup uygularsan hiçbir sorun kalmaz. Ama yine yapamazsan dosyayı gönder, düzeltip göndereyim.

10.01.2010 14:38    

onderyesilkaya_35
Alıntı
ehya :
onderyesilkaya_35

yukarıdaki mesajımda nasıl düzelteceğini güzelce anlattım. Diğer arkadaşlar sağolsunlar, konuyu anlamadan birşeyler yazdılar ve aklını karıştırdılar. Yukarıdaki mesajımı düzgün bir şekilde okuyup uygularsan hiçbir sorun kalmaz. Ama yine yapamazsan dosyayı gönder, düzeltip göndereyim.

Tşkler Ehya msjnı o zaman iyiyce idrak edeyim olmadı gönderirim dediğin gibi saol.

24.12.2010 15:24    

bud_0782
teşekkürler

29.05.2014 10:55    

miraç
sayın arkadaşlarım ....
dwg formatını dxf ye çevirmekte sorun yaşayanlar öncelikle şunu yapsınlar işlem kolay
audit yazıp enter lıyorsunuz sonra (y) enter yapıyorsunuz yaptıkdan sonra dosyayı dwg formatında farklı isimde kaydetiyorsunuz kaydettikten sonra kapatın tekrar açın tekrar açtıktan sonra farklı isimde tekrardan dxf formatına cevirebilirsiniz sorunsuzca..ayrıca diğer pencereden diğer pencereye kopyalama isteyenler bazen kopyalama hatası yaşayabiliyor onun için de ayrı bir işlem var ya bilgisayarı kapatıp tekrardan açın yada rcover yapın biraz uzun sürebilir saygılar....

ehya (29.05.2014 11:24 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.247 saniye - Sorgu: 72 - Ortalama: 0.01731 saniye