03.12.2009 15:11    

ByIIIShArK
Arkadaşlar bundan yaklaşık6 sene önce çalıştığım şirkette ( Raf Şirketi) argeye uygun raf standları çizmiştim.1/1 arge ve üretime uygun çizimler.Sizinle paylaşmak istedim.Bu çalışmaları 3dsmax 4.2 ile render almıştım.Hey gidi günler hey.4 senedir autocad ile çizim yapmıyorum.Dolayısıyla birtek bunlar var elimde.Sizlerle paylaşmak istedim.

Cap telefonuna gelince .Bir gün canım çok sıkılıyordu.işler kesattı iş yerinde :o) bende arkadaşımın telefonu aldım.Dedim acaba autocadle modelleye bilirmiyim diye.Biraz uğraşmıştım ama modellemiştim.Modelledikten sonrada maxde render almıştım.Sanki şuan onu yaşıyorum ya..Özlemişim o günleri

Eleştrilerinizi bekliyorum.

Herkese kolay gelsin.. iyi çalışmalar sizlere..

admin (24.04.2018 20:03 GMT)

06.12.2009 21:17    

brsnml
yaklasik 4 gun olmus ve henuz bir yorum yok.. ben kac zamandir firsat bulamiyordum siteye gelmeye ( işler yogun falan ) simdi gordum oncelilkle emegine saglik guzel calismalar hatta cok guzel calismalar :) hic bir ayrintiyi atlamamissin vida deliklerinden siseliklere yada altindaki ayarlanabilir ayaga kadar tum ayrintilari ile cizmissin..

ama bir istegim olacak 6 yil onceki degilde yeni cizimlerini gorme sansimiz olurmu ? cunku bu modellemeleri daha once yine bu site icerisinde galeri bolumunde gormustum.. yani daha once yayinlamissin zaten.. yada birileri senin projelerini kullanmis.. gerci orada kimin cizdigi yaziyordu ama ismi hatirlamiyorum birazdan bakayim bir..

bakip geldim :)
oradaki projenin altinda ( modelleme by firat ) olarak yaziyor..

saygilarimla...

07.12.2009 14:58    

ByIIIShArK
Alıntı
brsnml :
yaklasik 4 gun olmus ve henuz bir yorum yok.. ben kac zamandir firsat bulamiyordum siteye gelmeye ( işler yogun falan ) simdi gordum oncelilkle emegine saglik guzel calismalar hatta cok guzel calismalar :) hic bir ayrintiyi atlamamissin vida deliklerinden siseliklere yada altindaki ayarlanabilir ayaga kadar tum ayrintilari ile cizmissin..

ama bir istegim olacak 6 yil onceki degilde yeni cizimlerini gorme sansimiz olurmu ? cunku bu modellemeleri daha once yine bu site icerisinde galeri bolumunde gormustum.. yani daha once yayinlamissin zaten.. yada birileri senin projelerini kullanmis.. gerci orada kimin cizdigi yaziyordu ama ismi hatirlamiyorum birazdan bakayim bir..

bakip geldim :)
oradaki projenin altinda ( modelleme by firat ) olarak yaziyor..

saygilarimla...

Selamlar ve Teşekkürler.

ayrıca konu ile ilgilenmene sevindim :o)

Kriz yüzünden fason işlerim durduğundan yeni çizimler yapamadım :o((

Ben şuan bir fuar organizatör firmasında çalışıyorum ve burada enfazla stand modelliyorum.
yaptığım standları sergilmiyorum.etik bulmadığımdan yalnız.Sonuçta iş yerine özel olduğu için.Kendime ait olursa iş yayınlardım.Aslında bazı işlerimi blog sayfamda tutuyorum.Profilimde mevcut blog sitem.Pek güncellemiyorum ama bazı çizimleri orada sergiliyorum.Göz atabilirsin istersen.

Ayrıntılı çizmeyi seviyorum ayrıcada ...

Daha çok şuan animasyon ile uğraşıyorum.(Camera animasyon) İnşaat sektöründe yer almak istiyorum ama bir türlü kısmet olmadı.Şuan animasyonu öz ve kısa anlamaya çalışıyorum.

Birde after effect e giriştim hiç sorma.Onunlada bayahı işim var.Sanki daha yeni 3d öğreniyorum gibi hissediyorum. şuan öğrenmeye odaklandım.

Pek model yapmıyorum artık.Eskiden bayahı bir araba modellerdim ama şuan yapmıyorum.

yaparsam eğer sizlerle paylaşıp eleştrilerinizi okumak istiyorum.

iyi çalışmalar... :o)

08.12.2009 12:07    

arzuuuuum
hesap makinesi muhteşem olmuş renkleri özellikle çok hoşuma gitti maşallahınız var bu konularda

08.12.2009 15:05    

ByIIIShArK
Alıntı
arzuuuuum :
hesap makinesi muhteşem olmuş renkleri özellikle çok hoşuma gitti maşallahınız var bu konularda

Teşekkür ederim.

Eksiklerimi birde giderebilsem bende çok memnun olucam aslında :o))

Beğenmene de ayrıca sevindim.

Hesap makinası 1/1 çizmiştim.İstersen telefonun ve hesap makinasının modellerini yollayabilirim.İncelemek isteyen var ise yollayabilirim dosyalarını.

Kullandığım hesap makinasıydı ve modelledim.Tek sebebi modellemeyi unutmamakı. :o(( Haliyle artık 3dsmax le işlerimi görüyorum.

autocad ile anca fason iş geldiğinde gelen teknik çizimlere bakmak için kullanıyorum.2 senedir de autocad kullanıpta hiç birşey çizmişliğim yok.enson merakımda 2010 versiyonunu incelemiştim.Kendini aşmış gördüm autocadi.En güzelide camera animasyon yapabilmek.Aşmışlar kendilerini :o999

08.12.2009 19:35    

öğrenci66
çok güzel çalışmalar.....

09.12.2009 07:04    

ByIIIShArK
Alıntı
öğrenci66 :
çok güzel çalışmalar.....

Teşekkür ederim. :o))

16.01.2010 09:47    

Efendi82
Bence gerçekten harika iş çıkarmışsın. Autocad i unutmamanı tavsiye ediyorum çünkü autocadde tasarlayıp 3 d max de canlandırmak çok akıllıca ve minimum hata demek keşke senin gibi çizebilsem :( Benim biraz teknik resim eksiğim var ve türkiyede teknik resim kursu bulamıyorum arkadaşımda yokki azcık anlatsın zor valla ama senin çizimlerin bence yada bana göre harika

03.06.2010 13:25    

sagitta
güzel olmuş eline sağlık

16.06.2010 09:40    

nuriş_03
resimler görunmuyor

28.06.2010 13:28    

issuee
merhaba bişi sormak istiyorum autocad 2 boyutlu prefabrik çizim ücretlerinden haberi olan varmı acaba ?

29.06.2010 06:07    

ByIIIShArK
Alıntı
issuee :
merhaba bişi sormak istiyorum autocad 2 boyutlu prefabrik çizim ücretlerinden haberi olan varmı acaba ?

Eğer sen çizecek isen kendi emeğinin karşılığını kendin vermelisin diye düşünüyorum.

Çizimin büyüklüğü,kaç saat uğraştığın gibi ayrıntıları göz önünde bulundurduktan sonra bir fiyat verilir kanaatindeyim.

Sevgiler.

21.10.2010 12:37    

aozanp
s.a ya hocam bız autocad de basıt bır masayı veya sade bır evı üç boyutda çizince cok kasıyor bu cızımler ıcın gayet ıyı ustun nıtelıkllı bılgısayarlarmı lazım yahut bılmedıgımız artı programlarmı var.saygılarımla

02.11.2010 14:48    

ByIIIShArK
Alıntı
aozanp :
s.a ya hocam bız autocad de basıt bır masayı veya sade bır evı üç boyutda çizince cok kasıyor bu cızımler ıcın gayet ıyı ustun nıtelıkllı bılgısayarlarmı lazım yahut bılmedıgımız artı programlarmı var.saygılarımla

Öncelikle Merhaba.

Kullandığın bilgisayar siteminin teknik özellikleri ile birlikte hangi versiyoyon program kullandığınıda yazabilirsen eğer,sana yardımcı olmaya çalışayım.

sevgiler.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.34 saniye - Sorgu: 81 - Ortalama: 0.01655 saniye