03.11.2009 19:02    

ilyas25
evet arkadaslar bu cizimlerin hepsi kendi tasarımım ama bir şirkette cad cam olarak çalışma konusunda kendime güvenemiyorum bana yardım edin

ilyas25 (03.11.2009 19:27 GMT)

03.11.2009 19:45    

gurbetci178
ilyas bey öyle ahım şahım çizmler değil zaten bunlar.zaten size gelin şu şirketimiz de çalışın diyende yok sanrım.
tedirgin olunacak bi durum yok yani.
kendinizi geliştimeye çalışın ve gelişmenin sonu yok.bunlarla da portfolyom diye iş aramayın derim.sıkıntı yaratabilir.
saygılar.

gurbetci178 (03.11.2009 19:50 GMT)

03.11.2009 19:57    

ilyas25
bu çizimler kursa gittigim 4.derste baslamıştım sonra tamamiyle cam a geçtigim için cad da calışmadım kendimi geliştirebilirm tabiykide iş de var ama çizim konusunda kendime güvenm yok

03.11.2009 21:00    

gurbetci178
program bilginiz var.iş imkanıda var.ama siz kendinize güvenemiyorsunuz anladığım kadarıyla.
ozman:
program bilgisi ve iş imkanı olan korkak birisiyim ben diyin.
yada sabah kalkıp millete bu işin nasıl yapılacağını gösterin.
seçim sizin.ya tozu dumana katın.yada tozu dumanı yutun.
sevgiler.

04.11.2009 06:30    

arif35
sizde modelcilik var tasarımda projenin bir parçasıdır. önemlli olan sadece teknik resim çizmek değil onun öncesi olan modelciliktir bana göre. sizde bu yönünüzü geliştirebilirsiniz....

04.11.2009 06:36    

bud_0782
eğer kendinizi geliştirmeye açıksanız, hiçbir zaman tamam artık kendime güveniyorum artık herşeyi yepebilirim diyemezsiniz.mutlaka eksik ve yanlışlar çıkacaktır.bunları yapabildiğinize göre bilginiz sıfır değil.o halde bir yerde çalışırken kendini geliştirmek ve zorlamak daha öğreticidir bence.
artıları ve eksileri düşünün,
Kaybedecek bişi yoksa denemenin zararı yoktur diye düşünüyorum...

04.11.2009 07:06    

k005
bence çizimlerin güzel. ve inanıyorum ki daha da güzel olacak. kendini sürekli geliştirdiğin taktirde.. Güven konusu gelince,, bu şu anda normal.. bilgi ve deneyim arttıkça güvende artacak....

04.11.2009 08:08    

arif35
birde şu var fantazi model yerine daha mantıklı şeyler çizin. sanırım bunca silah sanayi varken helikopter çizmek bence mantıksız. onun yerine makine parçaları gibi örneğin geliştirilmiş fındık kırma makinesi gibi..

04.11.2009 13:24    

arzuuuuum
ilyas bey siz öncelikle kendinize olan güveninizi kazanmanız lazım yoksa bu işi başarmak için gereken azim ve istek hiç bir zaman sizde yer edinemez
öncelikle kendinize bir güvenin sonra bu proğramı detaylıca öğrenmek için isteğiniz olsun tabi azimde
sabırda gerekiyor tüm bunlar için oda zamanla oluşacağı için onu zamana bırakmak gerekiyor
robot çizimi yabana atılacak kadar kötü değil kendine güvenen bile o çizimi yapamaz
bu işler he deyince olmazki siz daha yeni başlamışsınız ama hemen olsun diyorsunuz yanlış fikre kapılmışsınız
çok çalışarak bu işin üstesinden gelirsiniz yeterki siz azminizi kaybetmeyin
size bi itirafta bulunayım bende sizin gibi düşünüyordum ufak bi başarı sezzem hemen o işin tamamı olsun istiyorum tabi buda olmayınca tüm güvenimi kaybediyordum
illaki ter akıtmak gerekiyor çalışmak emek vermek gerekiyor

04.11.2009 16:50    

ilyas25
herkese teşekür ederim ben zaten kendim makinacıyım sıvı akışkan dolum makinalarını yapıyoruz.
hatta yaptıgımız makinalardan kapama makinasının çizimlerini 3d ye çevirip sonra montaj yapıp dinamik hareket verecektim ama firmam resim kullanmama kesinlikle karşı ve firmam da ki ressam arkadasların mantıgı benden iyisini bu firmada istemem seklinde yani sizin anlayacagınız iki canbaz bir ipte oynamaz hesabı. demek istedigim tam anlamıyla şu, kendime aslında güveniyorum (bu arada kullandıgım program t-flex )bu programı kursta ögrendim kursum hala devam etmekte ama cad bitti şimdi cam(surfcam)ögreniyorum.kurs haftada 1 gün ben 3. haftada bunları çizdim.hocam cizimlerimi çok begendi ve beni yarışmaya sokacagını söyledi bende daha önce hiç böyle etkinlikte bulunmadıgım için çekiniyorum açıkçası ve kendimi yetersiz görüyorum anlattıklarımdan anlayacagınız gibi şuan çalıştıgım firmada kendimi geliştirmem imkansız ancak baska bir firmada kendimi geliştirebilirim.baska firmaya basvurdugunuzdada firma yetkili kişi en az 2 sene tecrube istiyor...
anlayacagınız derdim bu.
umarım yeterli kadar kendimi ifade edebilmişimdir...

ilyas25 (04.11.2009 16:57 GMT)

03.12.2009 14:49    

ByIIIShArK
eline sağlık.

Tek bir şey söylemek isterim sana.

Ben sanki ilk bu işlere girdiğimi düşünüyorum ve sizin yanınızda olduğumu hayal ediyorum.Ne derim biliyormusunuz.Vaybe adam ne güzel modellemiş...

Hiç tasalanma bunlar senin level artırdığının evresi.Yani kendini git gide geliştiriyorsun.Hiç korkma.

Git iş başvususu yap.Ne eksiğin var bizlerden...

26.12.2009 18:07    

chrysler
guzel ama kendine guven.

16.01.2010 09:37    

Efendi82
Bnece gayet hoş çizimler. Hocam hayatta imkansız diye bir şey yok öncelikle bunu bilmek lazım.Bu işe yatıracağın tek sermayen zaman zaman zaman. Zamanın varsa bol bol tekrar yap ve pdf olarak eğitim notları vardır onları indir ve içindekileri bol bol uygula bak göreceksin her uygulamada yeni komutlar öğreneceksin öğrendikçe o komutlardan oluşan parçaları bir birine bağlayacak ve ortaya yeni şeyler çıkaracaksın.Eminim başarılı olacaksın selametle

09.02.2010 13:18    

jambolin
RenderLar Print Screen İle alınmış heralde :) :) hızlı bi render seçimi :)

03.11.2011 13:59    

smt.sahin
Şimdi ne durumdasın geliştirdin mi kendini :d

08.01.2012 18:24    

nesimi
konu başlığını görünce acaba bu konuyu ben mi açmıştım diye kendi kendime sordum inanın :D herşey kendinizi geliştirmekte saklı...Bence ne olursa olsun girin bir işe herşeyi bildiğinizi iddaa edin.tecrübeler zaten sizi biryere getirecektir.en fazla kovulursunuz iş çok :D

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.54 saniye - Sorgu: 86 - Ortalama: 0.0179 saniye