01.11.2009 15:20    

elektrikci123
merhaba arkadaşlar
size cevabını alamadığım , edinemediğim bir şey sormak istiyorum.
elektrik öğretmenliği mezunu olanların yönetmeliğe göre bağlantı gücü 50 kw a kadar imza yetkisi vardır.
bu hakkın kullanılması için ne yapılması gerekiyor.? bilgisi olan varsa aşağıdaki sorularımı yanıtlayabilirler mi lütfen ?

elektrik öğretmenliği bölümünden mezun olanlar ;
1. 50 kw a kadar olan imza yetkisini almak için hangi kuruma ya da odaya başvurmalıdır?
2. teknikerler odasına ya da başka bir kuruma başvuru yapacaklarsa hangi illerde vardır bunlar?
3.iş yeri açmaları gerekiyor mu yoksa bir odaya kayıtlı ve kaşesi olması yeterli mi?

ben bu hakkımı kullanmak istiyorum. bu konuda beni ve diğer site üyelerini bilgilendirirseniz mutlu oluruz.

iyi çalışmalar.

02.11.2009 09:16    

bud_0782
merhabalar
bende teknik öğretmenim.Branşım elektrik değil.Ancak genel bilgiler hepsinde aynı oluyor.Bildiğim kadarıyla teknik öğretmenin bir odaya kayıt olmasına gerek yok.Yönetmelikte belirtilen bu imza yetkileri piyasada pek kullanılmıyor.çünkü şirketler tek.öğr.yerine müh.tercih ediyor.2 sene önce bende araştırmıştım bu konuyu ama bişi çıkmadı .sanırım burada önemli olan çalışacağınız şirketin sizden bunu talep etmesidir.yani şirketin bu yönetmeliği bilerek sizden bunu talep etmesidir.yine de elektrik öğr.defarklı bir prosedür olabilir.

Kolay gelsin...

02.11.2009 13:13    

elektrikci123
Alıntı
bud_0782 :
merhabalar
bende teknik öğretmenim.Branşım elektrik değil.Ancak genel bilgiler hepsinde aynı oluyor.Bildiğim kadarıyla teknik öğretmenin bir odaya kayıt olmasına gerek yok.Yönetmelikte belirtilen bu imza yetkileri piyasada pek kullanılmıyor.çünkü şirketler tek.öğr.yerine müh.tercih ediyor.2 sene önce bende araştırmıştım bu konuyu ama bişi çıkmadı .sanırım burada önemli olan çalışacağınız şirketin sizden bunu talep etmesidir.yani şirketin bu yönetmeliği bilerek sizden bunu talep etmesidir.yine de elektrik öğr.defarklı bir prosedür olabilir.

Kolay gelsin...

teşekkür ederim hocam ilginiz için. ben araştırmaya devam edicem yine de. bu yetki madem hakkımızsa bunu da almamız gerekir diye düşünüyorum.

bunu bilenler lüften yazsınlar
iyi çalışmalar.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.819 saniye - Sorgu: 49 - Ortalama: 0.01671 saniye