10.08.2009 15:28    

serkan_cy
Bu renderlar tek bir programla hazırlandı .Bunlar hangi programda yapılmışıtır tahminlerinizi bekliyorum.
NOT:MODELLERİN TAMAMI TEK TEK ÇİZİLMİŞTİR HAZIR MODEL KESİNLİKLE KULLANILMAMIŞTIR.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

10.08.2009 16:09    

öğrenci66
ben max diyorum :dozingoff

10.08.2009 16:11    

ehya
böyle bi soruya karşılık max olmayacağı aşikar.
Autocad ile yapılmış olabilir...

10.08.2009 16:30    

öğrenci66
sonuncu resimdeki karyolanın üstündeki örtüden dolayı

10.08.2009 20:02    

Uğur İNCE
max + mental ray !!!

12.08.2009 06:17    

serkan_cy
Akadaşlar render lar ile ilgili eleştiriniz varmı , iç modeller olsun, ışık ayarları olsun. Mesela ben bi ayarı acmayı unutmuşum salon render ının spot ışıklı çizminde .Sizde lütfen biraz inceleyin sizlerden eleştiri bekliyorum.Bu arada bu çizimler Autocad 2010 çizim ve render larıdır.

serkan_cy (17.08.2009 10:40 GMT)

03.09.2009 06:46    

mateus
GÜZEL ÇALIŞMA

03.09.2009 08:37    

gurbetci178
çok iyi değil kötü de durmuyorlar idare eder.aslın da tek tek modellemiş olman ve autocad ile yapman başarılı olduğu manasına da gelmez kast etmek isteğim o..sevgilerimle.

başarılar.

03.12.2009 14:46    

ByIIIShArK
Öncelikle eline sağlık.

Eleştri istemissin bende yazayım ozaman. :o))

Önce hazır model yok demişssin kesinlikle diyede belirtmissin ama hazır modeller kullandığın aşikar. :o))

öncelikle ilk gördüğüm bitkiler mesela.Onlarıda kendim yaptım diyorsan bilemiyorum. !!

Map hataların öncelikle göze çarpıyor.

Gerisini yazmaya gerek yok.Tadı kaçmasın.Çok bilmişlikte yapmak istemem.

Güzeller...

14.02.2010 14:16    

serkan_cy
Güzel arkdaşım çok doğru belirtmişin bitkiler dediğin gibi hazır modele girer rpc onlar ben o yönden bakmamıştım yanlışmı düzelttiğiniçin teşekkürler. Gene dediğin gibi yatak odasındaki yastıkların map ları
inan o kadar oluyo daha düzgün olmuyo sonuçta autocad yani.
Bir şey rica edeyim eksik gedik varsa benim göremediim lütfen belirtin hemde bana çözümünü de gösterir seniz ki eğer bilmiyorsam öğrenmiş olurum bişeyi çok memnu olurum .Ben elimden geldiğince inçeledim gene unutuğum bişiler var .Tekrar diyim burda birbirimizin eksiklerini belirtelimki ilerleyelim.Şimdiden ilgilenenlere teşekkür ediyorum.

14.02.2010 21:43    

nailton
Autocad 2010 Böle Şeyler yapıcağı hiç aklıma gelmezdi iyi değerlendirmişsin gerçek gibi.

16.02.2010 07:15    

ByIIIShArK
Ben autocad 2010 render segmentini biraz incelemiştim.Material ve mental ray pluginini iyice oturtmuşlar.Görünen o ki dış mekan renderlarını 2010 rahatca alabiliriz.aslında benim ençok merak ettiğim konu kamera animasyonu nasıl ?

Kamera animasyonu yapıp performans değerlendirmesi yapan arkadaşımız var mı ?

eğer inceleme şansı bulan varsa izlenimlerini paylaşa bilirmiyiz.

Aslında benim moderatör arkadaşlarımdan bir ricam olacak.

autocad 2010 mental ray diye sabit bir konu açıp orada aldığımız render örneklerini yayınlayıp, üzerlerindeki hataları gidermeye vyönelik bir çalışma başlatsak nasıl olur.??

Saygılarımla. :o)

21.10.2010 12:43    

aozanp
s.a cok guzel olmus emegıne saglık hocam

30.11.2010 15:00    

nadire__
ellerinize sağlık arakadaşlar. gerçeketen tasarımlar güzel olmuş? arkadaşlar bir sorum olucak. ben bir firmada tasarımcı olarak çalışıyorum . bize şuan 3d max dışında 3 boyutlu hem mimari çizim yapabileceğimiz hemde mutfak-banyo tasarımı yapabileceğimiz bir program lazım. bana önereceğiniz bir program var mı??

30.11.2010 20:33    

orhan efe
çalışmaların kesinlikle çok başarılı tebrik ederim. çalışmalarında sırıtan birşey bulamadım. gayet başarılı.......

01.12.2010 09:33    

melia
bunu max ten başka bir programda yapmak zor olsa gerek bende hem autocad üç boyut kullanıyorum tasarımlarımı burda yapıp daha sonra max e dokulandırmak için atııyorum buda benim yaptığım yöntemle yapılmış birşey olsa diye düşünüyorum fakat ışıklandırman çok ii tebrik ederim eğer ışık ayarı ile ilgili yönlendirirsen sevinirim :) :) :)

01.12.2010 13:39    

Ayaz_Kaan
Çalışmalar güzel.Render süreleri ne kadar sürdü bunların? Bilgisayar donanımı ne ?

10.06.2011 06:06    

sult_an
Arkadaşlar render gerçekten çok kaliteli, bu render ayarlarını paylaşırsan cok sevinirim..

11.07.2011 11:51    

bor521137
Güzel çalışma emeğine sağlık. özellikle elmaları beğendim. autocad ve max kullanıcısı olarak autocad in render ını daha aktif buluyorum. evet cad bunları yapabilir hatta daha fazlasını. lakin 3ds max inanılmazdır. :)

06.08.2011 19:41    

serkan_cy
Melia kullanıcısa =
evet benimde coğu arkadaşım autocad da hazırlayıp genelde dş cephe tasarımlarını yapıyorlar max e atıp orda renderlıyorlar .Autocad ı bir türlü kabul edemiyorlar . ışıklandırmanında bi püf noktası yok tavana bir tane tam alan kadar bir tane de pencere önune gerisinde olacak şeklde pencereden daha büyük çerceve şeklinde şiddeti en makul olacak şeklide ayarlanacak asıl sorman gereken bence senin render ayarların olması lazımdı (render presets manager) :d

ayaz_kaan kullanıcısına =
render-1-2-3-6
amd phenom ıı x4 955 black edition am3 3.2ghz 8mb cache 45nm işlemci
5gb corsair ram
ati hd4870 olan bir pc de 4 render ın toplam zamanını sölesem en fazla 5-6 satt sürmüştür
render-4-5
intel core2quad 2.4 ghz işlemci
5gb corsair rm
8600 ekran kart lan pc d render-4 48 saat render-5 7 saat sürmüştü
ah ama şimdiki makinem olacaktiki o zaman pehhh :d

sult_an kulanıcısına =
render ayarı diye biş yok aslında ışığı güzel ayarlarsan resim kalitisinde ayarlama yapmak autocad te cok kolay

bor521137 kullanıcısına=
autocad teki bilgim kadar max idebilsem ben bile kendme inanamam inan (:d

( keşke foruma daha sık girebilsem )

Copyright © 2004-2022 SQL: 1.604 saniye - Sorgu: 98 - Ortalama: 0.01637 saniye