01.06.2009 07:23    

atilgan26
İnternette bulabildiğim tek kaynak olan 21 bölümlük mechanical desktop derslerini okumama rağmen çoğu şeyi anlayamadım. Birkaç Konu başlığıyla sorularımı yazacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca elimde çizilmiş tonla proje var buraya bazılarını ekleyebilirim.
Mechanical Desktop Sorular
- Öncelikli problem çoğu zaman direct3d hatası alıyorum. Net Framework son sürümü ve dx9 yüklü olmasına rağmen bir türlü çözemiyor. Daha önce çizilmiş onca projenin montaj resimleri açılırken ya bu hata verip kapanıyor yada bazı parçalar resim üzerinde dosya numarası olarak çıkıyor.
- Rulman çizmekle ilgili bi sıkıntı var katologtaki değerleri girmeme rağmen standartları kabul etmiyor.
- Bir parçayı belli bir yerinden kesip ikiye ayırabilirmiyiz.
-Ekte verdiğim projedeki gibi blok hale getirilmiş bu çizimi nasıl parçalayabiliriz. Ve modelleme yaparken parçaları blok hale getirmek için hangi komut kullanılır.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

01.06.2009 07:47    

arif35
montaja ait parçalar montajda açılmıyorsa detay parçaların dosya yolu veya ismi değiştirilmiş olabilir.
parçayı ikiye ayırmak olarak drawing sayfasında yapılabilir broken seçeneğinde yapılabilir.
Rulman standardı olarak bazı rulman std. yok o yüzden istenen rulman olmayabilir.ancak kütüphanesi eklenirse mümkün olabilir.

01.06.2009 09:36    

atilgan26
cevap için telşekkür ederim. Yanlızekteki blok halindeki parçayı patlatmak istiyorum. Bunu yapamıyorum.

01.06.2009 09:56    

arif35
eki açamadım ancak bana göndermek istersen olur bakarım..

29.04.2010 13:45    

kajmer
Bana 6 parçali makina resimi gerekli ölçü olacak şekilde. Mechanical da çizip ödev olarak yollyacagım. Nette baktıığımda detaylı olarak birşey bulamadım. Yardım ederseniz sevinirim

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.196 saniye - Sorgu: 57 - Ortalama: 0.02099 saniye