26.05.2009 21:26    

agacmalzeme
sorunum autolispte union komutunu kullanarak sahnedeki iki cismi birbiri ile birleştirmek kodu bir türlü düzgün kullanamadım yardımcı olursanız sevinirim..

27.05.2009 06:07    

ehya
Kod:

(setq ss (ssget))
(command "union" ss ""))

27.05.2009 17:20    

agacmalzeme
teşekkür ederim işime yaradı. Ama benim tam olarak istediğim sahnemde 2 adet katı cismim var lisp uygulamasını yükleyip çalıştırdığımda sahneye son eklediğim katı cisimle bir öncekini bana sormadan birleştirmesi tek cisim haline getirmesi. yada bu sahnedeki cisimlerin koordinatlarını lisp dilinde girip uygulamayı çalıştırdığımda iki cismi birleştirmesi. ilgilendiğiniz için tekrar teşekkürler

28.05.2009 06:15    

ehya
Sahneye eklediğin nesnenin katı model olduğunu nerden bilecek? Ya arada başka bi işlem yaparsan... Hadi son yapılan katı modeli seçtirdin, bi öncekini nasıl bulcak?
Ya bi de anlamadığım, iki tane katı modelin seçmek zormu ki, lisp yardımı istiyorsun????

29.05.2009 23:10    

agacmalzeme
açıklayayım o zaman güzel arkadaşım ben mobilya bölümü okuyorum ve bitirme tezimi lisp ile yapıyorum konu zıvanalı birleştirme örnek ölçülerde çizilmiş bir katı model üzerinde çalışıyorum bu parçalardan biri sandalye ayağı diğeri ise kayıt bu parçaların ilgili noktaları birbirine temas etmekte yani zıvana açılacak bölgeleri birbirine temas etmekte ben referans olarak tıkladığım nokta koordinatlarına göre uygun ölçüde bir erkek zıvana oluşturuyorum kayıt ile bu erkek zıvanayı birleştirmem gerekli ama autocadte komut girmeden lispte halletmeye çalışıyorum. koordinat vererek ssget komutu ile katı modeli seçtirebiliyorum bir önceki parçayı nasıl seçtirecek demişsin onu koordinat vererek, son parça sahneye son olarak eklenen erkek zıvanayı ise ssget komutuyla last parametresini kullanarak . amacımı anlamışsınızdır ben sadece referans noktayı tıklayacağım lisp erkek zıvanayı oluşturup kayıtla birleştirecek bunun içinde union komutunu kullanmam gerekli bunun için yardım gerekli. programın katı model olup olmadığını anlaması demişsin orayı hala anlamış değilim

agacmalzeme (30.05.2009 09:35 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.88 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.0166 saniye