09.06.2006 12:38    

brandon000
Arkadaşlar yaptığım projenin portfölyesini hazırlıyorum.Hem digital hem de baskı şeklinde kitapçık düzenin de olacak.Autocadde çizdiklerimi buraya nasıl aktarıp resim şeklinde alabilirim?
Aklıma en kolay Jpeg e çevirmek geldi,ama onu da yapamadım.Yada başka kolay bir yolu var mı bu işin?

09.06.2006 13:05    

edoby
1. once autocad'imiz aciyoruz, ardindan file menusundeki "plot manager" secenegine giriyoruz. orada "add a plotter-wizard" isimli sevimli bir icon var ona tikliyoruz. (oku kucuk resmin uzerine getir ve mouse'un sag tusuna bas.)

2. acilan plotter tanimlama bolumunde tek secmen gereken plotter isimlerinin tanimli oldugu pencerede, solda "adobe"yi sagda da "postscript 1 ya da 2"yi (farklarini bilmiyorum) secmek... diger ekranlari "next" diyip gecebilirsin... boylece sanal printerimiz tanimlanmis oldu.

3. autocadte basmak istedigin (jpeg yapacagin)cizimi plot deyip aynen normal printerdaki gibi ayarlarini (kalem, renk, olcek) yap. az once printer olarak tanimladigin sanal printeri sec, plot to file'i isaretle ve dosyayi(eps) kaydedecegin yeri tanimla.
sonra plot et. boylece verdigin directory altinda bir eps dosyan oldu....

4. simdi o dosyayi jpeg'e photoshop vasitasiyla cevirebilirsin. (bu cevirme isleminde anti-alising butonu cok onemlidir... sanirim eps'yi acarken sordugu pencerede altta beliriyor... cizgilerin net yada "blur" olmasini ayarliyor..

5. bir de, sanal baski islemi sirasinda buyuk bir kagida basiyormus gibi davranirsaniz elde edeceginiz dijital goruntu o kadar yuksek cozunurlukte ve

09.06.2006 13:45    

Swiftness
bide file menüsünde export var onuda kullana bilirsin gene resim formatında uzantısı btm olması lazım file export diyosun menü çıkıyo

ordan nasıl kaydedecegini soruyo uzantısını adını yerini onları ayarla save e bas
sonrada resim olarak görmek istediğin çizimin tamamını seç.

bukadar bu birazdaha kısa biyol istersen dene umarım işine yarar

09.06.2006 20:09    

bektas001

edoby güzel açıklamışsın . tşk ederiz.

klasik bir yontem de screen capture yaparak jpg oluşturabilirsiniz.

09.06.2006 22:03    

edoby
ama dediğim yöntemi denersen eğer daha kaliteli olduğunu görceksin..mesela a0 formatındaki bi çizimi screen cap yaparsan ne kadar büyük görürsün bilemiyorum..ya da net...

> 1 <
Bu konu kilitli, yeni ileti kabul edilmiyor.
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.611 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.0111 saniye