21.10.2016 12:30    

hesamoki
Merhaba canlar

Bi ödevim varda dosyayı eklicem ek'e yardım edermisiniz. Uğraşırım normalde ama kısa bi vaktim kaldı. Eliniz daha hızlıdır diye yardım istiyim dedim. Yardım edenlere şimdiden çok teşekkürler. Benim sorunum bir projem var. Ölçeklendirmesi doğru ama ben pafta çıktısı alırken 1:1 olarak çok küçük çıkıyor. Normal bi pafta boyutunun 4 e 1 i kadar fln çıkıyor. İsteiği şuki ödevdeki baca çapları, yol uzunlukları, baca yerleri değişmeden büyüme mümkünmü mesela yolları uzunlukları değişmeden geriye veya ileri oynatarak iki yol arasındaki mesafeyi büyütmek gibi. Ama izohispler baca yerleri yol uzunluklarının değişmemesini istiyorum. Değişirse proje komple değişiyor. ben dosyayı atıcam attığımda daha iyi anlicaksnz. Tek isteğim var gönderceğim dosyanın 1:1 çıktısı normal pafta boyutu kadar olsun. Yardımcı olursanz çok sevinirim.

DOSYA BU

http://www.dosyaupload.com/1S0w

21.10.2016 14:05    

selcukkpr

21.10.2016 14:08    

selcukkpr
Pafta boyutunu söylemediğiniz için standart A1 e koyup yazı boyutlarınıda 1:1 ölçekte okunacak şekilde büyülterek gönderiyorum. Layout lardan çıktı olanı kontrol edersiniz. İyi çalışmalar

21.10.2016 14:14    

hesamoki
Çok teşekkür ederim. Çıktısını alıp kontrol edicem. İnş istediğim gibi olmuştur. Bu konu üzerinden iletişimden kalalım. Emeğin için vakit ayırdığın için çok teşekkürler. Allah razı olsun.

21.10.2016 14:32    

hesamoki
Şuan öğrendim A0 mış pafta boyutu. uzunluk ve mesafe büyüklükleri değişmeden 1:1 çıktı alabilrmym acaba.

21.10.2016 14:46    

hesamoki
hala burdaysanız size projenin başlangıç halini atabilrim. Sanırım eliniz hızlı konuyada yatkınsınız. Bende proje paftasının .tiff hali var, ti hali var, bide .dre hali var. Ben autocad e yeni başladığım için şeklin üzerinden geçerek yapmayı denedim. Hocada layer layer(parsel,yol, Baca, izohips ) olsun istediğinden çok uğraştırıyor. isterseniz size paftamın belgelerini gönderebilrim. Size yük olmazsa projeye birde siz bakarsınız. Autocad e geçirebilrmisiniz layerlı bir şekilde diye ?

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.158 saniye - Sorgu: 59 - Ortalama: 0.01963 saniye