AutoCAD • AutoLISP • Programlama • Püfler • Komutlar • Terimler • Eğitim
aLd • TCad • FacadeCAD • Cephe Kot • HQ Library • FreeMUST • Pasdoc.A
17.09.2014 09:48    

aslanv
Arkadaşlar merhaba. Başıma ilginç bir şey geldi. Ek'teki dwg'de de mevcut. Mahal pozları için oluşturduğumuz att bloğu birden kendini çokladı. Görünüşte birşey yok gibi fakat çift tıkla girdiğinizde aynı değerleri birkaç kez yazmanız gerekiyor. Çizimde hem doğru att bloğu hem de bozulan att bloğu yanyana duruyor ve mantıklı bir açıklama bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

52082-att-problem.dwg

18.09.2014 08:55    

özkan-wien
attsync yapip ondan sonra editle

19.09.2014 06:39    

aslanv
Alıntı
özkan-wien :
attsync yapip ondan sonra editle

o şekilde yapınca yazdığımız tüm içerik gidiyor ve default değer olan ... geliyor. Öyle olsun istemiyoruz. Mevcut değerleri koruyarak düzeltmenin yolu var mı onu merak ettim. Bu tür sıkıntılar acaba FATAL ERROR sonrası oluyor olabilir mi?

19.09.2014 06:48    

özkan-wien
(defun c:atta ()
(setq yazi (cdr (assoc 1 (entget (car (nentsel "\nquelle text: "))))))
(if (/= "" yazi) (progn
(princ yazi)
(setq yyazi yazi)
))
(setq nnn nil)
(while (= nnn nil)
(setq nes (nentsel "\nZiel text - attribute soll sein:"))
(if (= nes nil)
(progn
(if (= (getvar "errno") 7)(setq nnn nil))
(if (= (getvar "errno") 52)(setq nnn t)))
(progn
(setq ntur (cdr (assoc 0 (entget (car nes)))))
(if (/= ntur "ATTRIB")
(progn
(setq nnn nil)(princ "\ndas ist kein ATTRIB...")
)
(progn
(setq icerik (cdr (assoc 1 (entget (car nes))))
data (entget (car nes)))
(entmod (subst (cons 1 yyazi)(assoc 1 data)data))

(setq nnn nil)

);progn
);if
);progn
)

);while
(princ)
)

19.09.2014 06:49    

özkan-wien
komut "atta" . Saglam olan attributunu kopyala bozugun yanina yapistir. bozuk olanin text degerlerini bu lisple saglama gecir.

19.09.2014 06:50    

özkan-wien
attsync yaptiginda hepsi Saglam kalir. yoksa oyle calisilmaz yazi bozulacak diye oyle birakilmaz .

19.09.2014 16:51    

aslanv
Teşekkür ediyorum bunu ilk fırsatta deneyeceğim.

30.09.2014 14:46    

aslanv
lispi denedim belirttiğiniz gibi çalışıyor ancak çoklu att leri düşündüğümde tek tek bunları yapmak zaman kaybı olacak. Bu bozulan attleri tek seferde orjinal hale getirecek bir yöntem bulmam gerekiyor. Virüs gibi birşey bu.

30.09.2014 15:05    

emineist
autocad çizimini başka autocad sayfasına kopyaladığımda çizim ters kopyalanıyor neden acaba acil yardım

30.09.2014 15:14    

Travaci
emineist

Ucs deÄŸiÅŸmiÅŸtir.
Sorunuz için varsa ilgili başlığı bulunuz, yoksa yeni açınız.

09.10.2014 07:38    

tahirakdemir
Autocad mekanik 2012 kullanıyorum.Çizimlerimi yaptıktan sonra,düzeltme kısımlarında trimleyeceğim yada kısaltacağım kısımlar olmakta.Bu kısımları trimledikten sonra kesilen/silinen çizginin gölgesi kalıyor.Daha önce başıma hiç gelmedi.Hata düzeltme komutlarıda işe yaramıyor.İşin içinden çıkamıyorum.Programı silip tekrar kurmayıda istemiyorum.Yardımcı olabilecek,bu sorunla daha önce karşılaşmış birileri var mıdır??

09.10.2014 07:50    

Travaci
Sorununuz edgemode olsa gerek, komut satırına edgemode yazın eğer <1> ise <0> yapın.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.61 saniye - Sorgu: 76 - Ortalama: 0.02118 saniye