14.04.2014 13:00    

emre.yumrukaya
Arkadaşlar kolay gelsin internette okadar çok araştırdım ki bi çözüm bulamadım ne yapsam halen oluyor bu hata

autocat 2010 kullanıyorum gerçi diğer veriyonlardada değişen bişi yok ama eski arşivimdeki projeleri açtığımda autocat dosyalarına acad dosyası bulaşıyor tüm dwg içerikli proje dosyalarına bulaşıyor ve autocat ta çalışırken cmd exe acad exe vs gibi hatalar verip duruyor sürücü yok vs

ayrıca ben çizimleri yaparken lipst li yapıyorum kendime özel lipstlerim var ve bu lipst ayarlarımı vs tamamen yok ediyor ayarlarda gidiyor hem çizim dosyalarını bozuyor hemde autocat ayarlarını bozuyor arkadaşlar kesin bi çözüm lazım çok önemli artık format atmaktan bıktım yani kolay gelsin

14.04.2014 14:26    

ehya
Öncelikle "lipst" değil "lisp"

Bilgisayarınızda virüs var. Antivirüs programı kullanarak temizleme yapın. İşletim sisteminizin güncelleştirmesini yapın. Sorun ortadan kalkacaktır.

15.04.2014 07:01    

emre.yumrukaya
yazım hatası olmuş k.bakmayın virüs proğramı nod 32 nin güncelini kurdum ve bütün acad dosyalarını buldu temizledi lakin flaşımı takıp bir dosya aldığımda ve o dosyayı açtığımda aynı duruma geri dönüyorum ve yine acad dosyalarını atıyor ki virüs proğramı ise virüş olarak algılamıyor acad dosyalarını

15.04.2014 07:44    

ehya
Flash belleğinizdeki tüm "acad.lsp" "acaddoc.lsp" "acad.fas" gibi tüm lisp dosyalarını silmelisiniz. Çünkü autocad dosyasnızı açarken mevcut klasördeki bu tür dosyaları da yüklemek ister. Bu lisp dosyalarının içindeki zararlı kodlar programınızın stabil çalışmasına mani olur.

Ayrıca flash belleğinizde görünmeyen virüs dosyaları da bu duruma sebep verir. Klasör seçeneklerinden tüm gizli dosyaları görünür hale getirip sizinle alakası olmayan dosyaları da silmelisiniz.
Nod32 iyi bir antivirüs programı değildir. Sağlam bir temizlik çin Kaspersky kurmanızda fayda var.

15.04.2014 10:48    

ProhibiT
Virüs konularından muzdarip arkadaşlara hararetle Comodo Internet Security tavsiye ederim. Bu programın sahibi bir Türk.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Forumda zaman zaman ele aldığımız AutoCAD ortamında yayılan virüsleri kusursuz bir şekilde yakalayıp, sisteminize bulaşmasını engelliyor. Zaten Virüs bulaşmış (enfekte olmuş) bilgisayarları temizleme konusunda ise hala burada paylaştığımız manuel yöntemlere ve yazdığımız programlara ihtiyacınız var.

16.04.2014 13:53    

emre.yumrukaya
anladım arkadaşlar teşekkür ederim ilginiz için çok sagol şimdilik 2013 yükledim ama bu sorunla karşılaşmadım ama 2010 da yapıyor sanırım bu olarak kolay gelsin

22.04.2015 08:55    

eaydin
Bir sorum olacak.
Benim bir sorunum oluştu, yardımcı olabilirseniz, sevinirim.
Geçen bir program yüklerken internetten, bir şeyler bulaştı.Ad-Aware yi çalıştırdım, önemli riskler tesbit edildi, işlemi uygula dedikten sonra, yeniden başlat, dendi. Yeniden başlattığımda, klavye ve maus devre dışı kaldı. Mausu çalıştırabildiysem de klavye hala çalışmıyor. Bu ön bilgiden sonra asıl soruma geliyorum. İki programın exe si çalışmıyor, biri de acad.exe Bir işlem başlayacak gibi oluyor ama hiç bir şey olmuyor yani Atocad'i çalıştıramıyorum. Kurulum cd si de yok. Bir öneriniz var mı? Teşekkür ederim.( çok zahmetli ama ekran klavyesi ile yazıyorum.)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.161 saniye - Sorgu: 61 - Ortalama: 0.01903 saniye