08.04.2011 14:19    

amelyus
Merhaba arkadaşlar fillet komutunu bazı çizgileri kesiştirirken uyguluyorum çalışıyor bazılarında invalid diye hatayla karşılaşıyorum neden olabilir?

08.04.2011 15:15    

himmetkilic
Radius' u kısa kenardan büyük tanımlamışsan invalid mesajı verir. yani 5 mm kalınlığındaki bir köşebentin ucunu 6 mm radius'la fillet edemezsin. radius'u 5 mm den küçük tanımlaman lazım. kolay gelsin.

16.04.2011 13:05    

amelyus
Sorun ucs le oynamam sonucu cızımınbozulmasından, lines are non coplanar hatası alıyorum yani aynı düzlemde değil front view ve left view den bakınca yamukluk bellı oluyo zaten bunu nasıl cozerım , bi arkadasım cızgılere cıft tıkla gelen pencerede start z ve end z yı sıfır yap duzelır dedı duzelıyo fakat tek tek tum cızgılerı secmem lazım bunun daha basıt duzeltme yontemı olabılırmı

16.04.2011 13:30    

ehya
Alıntı
amelyus :
Sorun ucs le oynamam sonucu cızımınbozulmasından, lines are non coplanar hatası alıyorum yani aynı düzlemde değil front view ve left view den bakınca yamukluk bellı oluyo zaten bunu nasıl cozerım , bi arkadasım cızgılere cıft tıkla gelen pencerede start z ve end z yı sıfır yap duzelır dedı duzelıyo fakat tek tek tum cızgılerı secmem lazım bunun daha basıt duzeltme yontemı olabılırmı

aşağıdaki lispi kullanın...

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

16.04.2011 21:59    

amelyus
Yardımın için çok teşekkür ederim fakat sorunu çözemedim cds dosyasını indirdim, appload komutunu girdim lispi buldum add dedim loaded succesfully yazısını gordum sonra close dedım kapattım sorun duzelmedi baska bisey yapmam gerekırmı yoksa benmı beceremedım ?

17.04.2011 06:51    

ehya
Alıntı
amelyus :
Yardımın için çok teşekkür ederim fakat sorunu çözemedim cds dosyasını indirdim, appload komutunu girdim lispi buldum add dedim loaded succesfully yazısını gordum sonra close dedım kapattım sorun duzelmedi baska bisey yapmam gerekırmı yoksa benmı beceremedım ?

Herşeyi çok güzel yapmışsın. ancak komutu çalıştırmamışsın. komut satırına cds yaz enter yap. tüm paftanı seçip enter yap.

17.04.2011 11:12    

amelyus
Onuda denemıstım aslında da unknown command mesajı aldım :s bu arada bısey farkettım c+a yaptıgımda da da komut calısmadı . windows 7 64 bit kullanıyorum autocad 2007 32 bit le denedıgım ıcın olabılırmı? cunku baslangıcta tum ozellıkler tam calısmayabılır gıbı hata verdı

17.04.2011 12:44    

ehya
Yaptığınız işlemde bir hata var. lisp doğru çalışmakta ancak yüklerken bir yerde yanlışlık yapmışsınız.

yapılması gerekenleri sırası ile yazıyorum.
1- lisp dosyasını bilgisayarınızda sabit bir yere taşıyın.

2- Autocad'i açın ve komut satırına APPLOAD yazın. Ekrana gelen tablodan lispi bulup LOAD butonuna basın. Eğer lispin her zaman aktif olmasını istiyorsanız bu tablodaki Contents butonuna basıp lispi bu bölüme de ekleyin. Yükleme işlemi bitince tabloyu kapatın

3- Komut satırına CDS yazıp enter yapın ve dosyadaki tüm nesneleri seçip tekrar enter yapın.
tüm nesnelerin z koordinatları sıfır olacaktır. koordinatı sıfır olmayan nesneler seçili durumda gösterilecektir.

diğer sorunuza gelince c+a dediğiniz sanırım control+a yani dosyadaki tüm nesnelerin seçilmesi. bu özellik autocad'in tüm versiyonlarında aynıdır. çalışmaması gibi bir durum söz konusu değildir. ayrıca bu kısayol windows tarafından da kullanılan bir özellik olup herhangi bir sistem değişkeninin bu özelliği devre dışı bırakacağını sanmıyorum.

08.06.2012 14:22    

kmr55
Alıntı
ehya :
Yaptığınız işlemde bir hata var. lisp doğru çalışmakta ancak yüklerken bir yerde yanlışlık yapmışsınız.

yapılması gerekenleri sırası ile yazıyorum.
1- lisp dosyasını bilgisayarınızda sabit bir yere taşıyın.

2- Autocad'i açın ve komut satırına APPLOAD yazın. Ekrana gelen tablodan lispi bulup LOAD butonuna basın. Eğer lispin her zaman aktif olmasını istiyorsanız bu tablodaki Contents butonuna basıp lispi bu bölüme de ekleyin. Yükleme işlemi bitince tabloyu kapatın

3- Komut satırına CDS yazıp enter yapın ve dosyadaki tüm nesneleri seçip tekrar enter yapın.
tüm nesnelerin z koordinatları sıfır olacaktır. koordinatı sıfır olmayan nesneler seçili durumda gösterilecektir.

diğer sorunuza gelince c+a dediğiniz sanırım control+a yani dosyadaki tüm nesnelerin seçilmesi. bu özellik autocad'in tüm versiyonlarında aynıdır. çalışmaması gibi bir durum söz konusu değildir. ayrıca bu kısayol windows tarafından da kullanılan bir özellik olup herhangi bir sistem değişkeninin bu özelliği devre dışı bırakacağını sanmıyorum.

ehya herşeyi çok güzel anlatmışsın sağolasın ama bende problem oluyor.lispi indiriyorum.Autocadi açık APPLOAD dediğimde geçersiz sayıyor.Komutu tanımıyor yani Autocad LT 2010 kullanıyorum bununla alakası olabilir mi.Yardımcı olursan çok sevineceğim.

08.06.2012 14:50    

ehya
kmr55

lt sürümlerde autolisp desteği yoktur. Bu yüzden lispleri kullanamazsınız...

11.06.2012 19:18    

APPLEMAN
trimmode komutunu bir deneyebilirmisin arkadaşım
trimmode yazıp çıkan değeri bir değiştirebilirsinn

25.04.2013 16:41    

uzman26
Lines are non coplanar PROBLEM
CIZGI VEYA POLILINE SECILEREK PROPERTIES DEN
START Z=0 END Z=0 YAPILIRSA FILLET VEYA

CHAMFER KOMUTU HATASI DUZELIYOR.
kolay gelsin.

20.10.2016 17:17    

moscow
Mehabalar arkadaşlar,

Ehya isimli arkadaşım, ilgili LIPS i indirip işlemi başarılı bir şekilde sonuçlandırdım. Çok teşekkür ederim kazandırdığın vakit için..

Doğa ATA

31.10.2017 13:16    

yalcinvizyo
Alıntı
ehya :
Alıntı
amelyus :

Herşeyi çok güzel yapmışsın. ancak komutu çalıştırmamışsın. komut satırına cds yaz enter yap. tüm paftanı seçip enter yap.

Değerli arkadaşım inan bu sorunu bende çözmeye çalışıyordum sayende bütün paftayı seçtikten sonra herşeyi tıkırında filletliyorum çok sağol çoooook :)

13.09.2019 07:14    

naimensar
TEŞEKÜRLER BİLGİLER İÇİN.

06.07.2020 06:27    

1035ahmet
çok sağolun teşekkürler

02.12.2020 19:15    

murattabak
paralo sormakta ne yapabilirim.

02.12.2020 19:26    

murattabak
?

02.12.2020 20:44    

admin
Sayfayı incelerseniz 3 farklı renkte rar şifresi: autocadokulu.com diye yazıyor.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.765 saniye - Sorgu: 100 - Ortalama: 0.01765 saniye