06.11.2008 16:40    

plcc
arkadaşlar lütfen bana doğal gaz tesisatında kullanılan sembolleri(vana ,regülatör) nasıl nereden bulup nasıl kullanacağımla ilgili bilgi verirmisiniz

çok acil lazım lütfen

07.11.2008 07:57    

ulas10
slm arkadaşım doğalgaz cizimlerinde kullanılan vanalar kare icersine carpı işareti yapılarak gösterilir sembolik bi gösterimdir dogalgaz projeleri zetacad programında cizilir ve vanaları, regülatörleri v.s. hepsini kendisi koyar sadece sen konulucak olan yeri secersin bununla ilgili bilgileri internetten bula bilirsin iyi calışmalar.

07.11.2008 14:59    

plcc
arkadaşlar ben bi şablon buldum yani vanaları falan içeren bi şablon onu indirdim şimdi o dwg dosyası olarak belgelerimde duruyor autocada onu nasıl ekleyeceğim :cry yardıııııııııııııımmmmmmmmmmmmm

07.11.2008 15:04    

UNSAL
copy+paste

07.11.2008 15:22    

plcc
copy paste yaptım ama olmuyor anlamadım ya zaten şimdi ben bu şablon dosyasını kaydettim ve aç diyorum açılmıyor yani görünen bişey yok ortada bende dosyanınj üstüne gelip kopyala yapıp autocadı açıp da paste yapıyorum ama olmuyor olmuyor neyi yanlış yapıyorum

19.12.2009 18:19    

digitalb
doğalgaz ve tesisat sembollerini otocad in içerisinde bulabilirmiyiz.Bulamadım lütfen yardım

21.12.2009 08:59    

volkanizma677
Alıntı
plcc :
copy paste yaptım ama olmuyor anlamadım ya zaten şimdi ben bu şablon dosyasını kaydettim ve aç diyorum açılmıyor yani görünen bişey yok ortada bende dosyanınj üstüne gelip kopyala yapıp autocadı açıp da paste yapıyorum ama olmuyor olmuyor neyi yanlış yapıyorum

Büyük ihtimalle ölçekleme sorunu yaşıyorsun bulduğun bloklar ile kullandığın projenin ölçekleri örtüşmüyorsa Autocad çoğu zaman kopyalama işlemi yapmıyor.

DİMENSİON----LİNEAR KOMUTUNU KULLANARAK DUVAR KALINLIKLARINDAN ÖLÇEK BOYUTUNA BAKABILIRSIN.

EK BİLGİ:EĞER Kİ DUVAR KALINLIĞIN 4 İSE ÖLÇEĞİN 1/50 OLMUŞ DEMEKTİR.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.265 saniye - Sorgu: 62 - Ortalama: 0.02041 saniye