04.04.2014 06:13    

ehya
Sitemiz editörlerinden değerli büyüğümüz Mehmet Şahin Güvercin (Prohibit) hocamızın yazdığı Autolisp Visual Lisp kitabını 04 Nisan 2014 tarihi itibariyle tüm kitapçılardan temin edebilirsiniz.
Autolisp öğrenmek yada kendini geliştirmek isteyenlerin, yabancı kaynaklarda dahi bulamayacağınız anlatım ve örnekleriyle eşsiz bir kaynak.

Kitap Hakkında
AutoCAD® programının en önemli özelliği, değişik ihtiyaçlara göre geliştirilebilir ve uyarlanabilir olmasıdır. Bu önemli özelliğin tam merkezinde ise, AutoLISP™ programlama dili yer alır. AutoLISP™, kullanıcıya sınırsız denebilecek kadar geniş uygulama alanı sağlar. Makrolar ve script’ler, belirli işlemlerin belirlenen sıra ve düzen içinde tekrarlanması prensibine dayanan araçlardır. Sorgu ve karşılaştırmalardan oluşan mantığa dayalı tercihlerle esnek, genel amaca yönelik yeni fonksiyonlar tanımlanabilir.

Yapay Zeka uygulamaları için geliştirilen Genel LISP, halen kullanılmaya devam eden en eski programlama dillerinden biridir. Genel LISP programlama diline AutoCAD® ortamına has yeni kavramlar eklenmesiyle AutoLISP geliştirilmiştir. AutoLISP™ ve Visual Lisp™ programlama dillerini kullanabilmek için AutoCAD®’den başka bir programa ihtiyaç yoktur. Bu kitap ile AutoLISP™ programlama dilinin kapılarını ardına kadar açabileceksiniz. Örnekleri ve anlatım sadeliği ile başucunuzdan ayıramayacağınız bir kaynak eser sahibi olacaksınız.

• Interpretter and Evulator
• AutoLISP Expressions
• Function ve Argument
• Variables
• Data Types
• Using The Text Editor
• Pulldown Menus
• Arithmetic Functions
• Addition, Subtraction, Divide
• progn (İfadeleri Tekilleştirme, Guruplama)
• List Manipulation Functions
• car ve cdr İşlevlerinin Birlikte ve Tekrarlı Kullanımı
• String Handling Functions
• Symbol Handling Functions
• Error Handling Functions
• Conversion Functions
• Display Control Functions
• File-Handling- Dosya Yönetim İşlevleri
• Geometrik İşlevler
• Query and Command Functions
• User Input- Kullanıcı Girişi İşlevleri
• Seçim Seti, Nesne Ve Sembol Tablosu
• ActiveX Nesnelerinin AutoLISP ile Kullanılması
• Symbol Table and Dictionary Handling
• Bellek Yönetim İşlevleri
• ActiveX Data Conversion Functions
• ActiveX Property Handling
• Curve Measurement -Eğri (Yay) Ölçüm İşlevleri
• Drawing Object
• Reactor Functions
• VLX Namespace Functions
• Namespace Communication
• Windows Kayıt Defteri İşlevleri
• Using DCL to Define Dialog Boxes
• DCL Dosyalarının İlişkilendirilmesi
• Programmable Dialog Box
• DCL Tile Catalog Reference
• Karo Öznitelikleri Hakkında
• Dialog Box Opening and Closing
• List Box and Pop-Up List-Handling
• Image Tile-Handling
• Application - Specific Data-Handling
• AutoCAD Ortamından Excel Ortamına Tablo Aktaran Lisp
• Reactor Kullanım Örneği
• Unicode Font Tanımları
• Üs ve İndis kullanımları

04.04.2014 06:21    

Travaci
Temin edebileceğini yerler için buraya bakabilirsiniz.

admin (06.09.2018 21:21 GMT)

05.04.2014 20:55    

ProhibiT

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Forumda başka başlık altında yazılanlara buradan devam etmek daha uygun geldi bana.

Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar :)
İyi niyetinizden, güzel bakışınızdan biraz abartmışsınız. Erkan Travacı arkadaşımızın ifadesinde küçük bir düzeltme yapmak isterim. Bizim ortamımızda "en" diye bir kavramımız yok. Hepimiz birbirimizi tamamlıyor geliştiriyoruz. Benim bir avantajım sizlerden daha önce bu yollara düşmüş olmamdır, o kadar. alpayelmas kardeşimizin bahsettiği gibi, "defteri var kitabı var, oku öğren" demek istememiştim aslında. soru tam yerine cuk oturmuştu, manzara olsun, latife olsun diye yorumsuz link verdim :)

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Hazır fırsat bulmuşken; Bu kitabın yazılması konusunda beni teşvik eden, adeta sırtımdan ittiren Aydın hocam (admin) ve Mehmet Şamil hocama (ehya) bir kere daha teşekkür etmek isterim.

Kitabımızın ithaf bölümüne bakılırsa oldukça uzun bir isim listesi göreceksiniz. Hepsini orada yazmam mümkün değil elbette, cizimokulu.com sitesindeki arkadaşlarımız kendileri farkında olmasalar da ciddi katkıları oldu. Harbi65, Travaci, ozkul, CAN123, bud_0782, attilakoncagul, halilozcakir, özkan-wien, waytooraider, miyatu, ersintora, silence33, şahnaz, pulp fiction, tekir06, selcukkpr, ondertster, msermus, melisalmina, map23, 2032223351, 8496531, kerem1453, zfrugr, mstnmt, tugrulsahin, asencer, sonerik, tralles, given, k005, mehmet_zaza, aslanv, ehtiyar, SUNAZ, ahmetmandal, bhct, chnabr, sagliko, muratbilemem, neden09, map, ordinat, ugura44, mttlp, canede, recep_xyz, varedero, lifestyle27, mayyaq61, kubilaysalih, mkongu, chilekesh69, kurtkale, safakkarman, aytac_kavak ve adlarını yazmayı unuttuğum arkadaşlarımıza katkılarından dolayı terşekkür ederim.

05.04.2014 21:04    

Travaci
Biz teşekkür ederiz hocam, elinize emeğinize sağlık. Bugün kadıköyde girmediğim kitapçı kalmadı, malesef hiçbirinde bulamadım :con İnternetten sipariş verdim pazartesi elime ulaşır umuduyla bekliyorum :yes

05.04.2014 21:53    

k005
AutoLisp ve VisualLisp konusunda çok önemli, açıklayıcı güzel bir kitap olduğuna eminim.. Kütüphanemde bulunması gereken bir kitap niteliğini taşıyor.. Teşekkürler, Saygılarımla..

05.04.2014 22:05    

aslanv
Alıntı
ProhibiT :
Kitabımızın ithaf bölümüne bakılırsa oldukça uzun bir isim listesi göreceksiniz. Hepsini orada yazmam mümkün değil elbette, cizimokulu.com sitesindeki arkadaşlarımız kendileri farkında olmasalar da ciddi katkıları oldu. Harbi65, Travaci, ozkul, CAN123, bud_0782, attilakoncagul, halilozcakir, özkan-wien, waytooraider, miyatu, ersintora, silence33, şahnaz, pulp fiction, tekir06, selcukkpr, ondertster, msermus, melisalmina, map23, 2032223351, 8496531, kerem1453, zfrugr, mstnmt, tugrulsahin, asencer, sonerik, tralles, given, k005, mehmet_zaza, aslanv, ehtiyar, SUNAZ, ahmetmandal, bhct, chnabr, sagliko, muratbilemem, neden09, map, ordinat, ugura44, mttlp, canede, recep_xyz, varedero, lifestyle27, mayyaq61, kubilaysalih, mkongu, chilekesh69, kurtkale, safakkarman, aytac_kavak ve adlarını yazmayı unuttuğum arkadaşlarımıza katkılarından dolayı terşekkür ederim.

Hocam farkında olmadan katkımız oldu ise ne mutlu bize, ama biz ancak devede kulak olmuşuzdur. Bu güzel emeğinizden ötürü sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu kitabı da artık almak bize farz. :-) En kısa zamanda temin edeceğim. Sağlıcakla kalınız.

06.04.2014 05:10    

msermus
Mehmet Bey,

Günümüzde insanların bilgiyi ve bildiğini sakladığı bir platformda "sizin" ve bu sitenin degerli "yöneticilerinin"vede müdavimlerinin katkıları gerçekten takdire değer.Unutulmamalı.
sabırla ınsanları kırmaksızın paylaştığınız veriler yurtdısındakı bı cok projenın startını vermiş ve işiği olmuştur,sahsım adına size ve bu bilgi kütüphanesı olmuş "çizim okuluna"tesekkur ederım.
Kitabınız eminimki çok başarılı olmustur hiç şüphe yok.Türkiye 'ye döndüğümde illahiki alacagım.
Bu kaynağın bızlere yol gosterecegıne gönulden ınanıyor,tekrardan hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

06.04.2014 13:07    

CAN123
Şahin Hocam Merhaba,

Bu güne kadar sorularımıza vermiş olduğunuz cevaplar ve yazmış olduğunuz lisplerle bizlere çok yardımcı oldunuz. İnternetten sipariş verdim. Kitabınızın da bizlere yol göstereceğinden eminim. Kitabınızın hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

06.04.2014 16:00    

admin
Arkadaşlar kitabı www.narpazar.com sanal mağazamızdan indirimli alabilirsiniz.

AutoLisp & Visual Lisp Kitabı

admin (06.09.2018 21:22 GMT)

07.04.2014 07:22    

özkan-wien
emeginize saglik hocam. insallah kendime bi tane hediye edecegim.

07.04.2014 09:00    

Harbi65
Hocam böyle bir kaynağı bizlere sunduğunuz için teşekkür ederiyorum ve kutlarım. Ellerineze yüreğinize sağlık...

07.04.2014 10:21    

sahin460
Emeğinize sağlık; bende bilgilerinizden çok yararlandım. teşekkür ederim. Kitabı alacağım eminim çok yararlı olacak. Tekrar tebriklerimi sunarım.

07.04.2014 14:30    

silence33
hocam , bilmeden faydam olduysa ne mutlu bana... hayırlı ve uğurlu olsun .

10.04.2014 08:09    

Travaci
Kitap sonunda elime ulaştı :yes Tasarımı, baskısı ve boyutu çok güzel olmuş, İçeriğinden bahsetmiyorum bile :)

10.04.2014 20:05    

ProhibiT
Şu kitap birde benim elime ulaşsa :)

10.04.2014 20:09    

Travaci
Hocam 50 tl ye okuturum size :D

11.04.2014 05:39    

halilozcakir
ismini açıklayamacağım kaynaklarımdan kapak ve önsözüne ulaştım :) onu verebilirim hocam lazımsa :)

11.04.2014 06:01    

ProhibiT
:yes teşekkür ederim arkadaşlar bu iyiliklerinizi hiç unutmayacağım :)

11.04.2014 11:58    

waytooraider
Yıllardır beklediğim Hocam'ızın bir kitabı olsada alsak dediğim gün bu gündür arkadaşlar.İş çıkışı direk temin edeceğim ve başucumdan ayırmayacağım bir kitabım olacağı için şimdiden çok heycanlandım.Autocad'le ilgilenen tüm arkadaşlarıma bu kitabı almazlarsa hayatlarının hatasını yapacaklarını,sizin gibi değerli bir ustadımızın,büyüğümüzün bakış açısını yakalayabilmeyi bırakın hafiften anlayabilmenin bile inanılmaz bir faydasının olacağını özellikle belirtmek isterim.

Herhalde bu hayatta en çok size teşekkür etmişimdir.

Saygılarımla.

25.04.2014 21:39    

kaan0624
öncelikle herkese merhaba.bende mehmet şahin hocamın kitabını alabilen şanslı kişilerdenim.kitap tek kelimeyle mükemmel.ihtiyacım olabilecek her türlü bilgi mevcut.benim kendi eksikliğimden kaynaklı bir soru sormak istiyorum.ben bir türlü program tasarlayamıyorum.bana bu konuda tavsiye verebilirseniz çok sevinirim.

siz değerli büyüklerime saygılarımı sunuyorum

> 1 < [2] [3] Sonraki Sayfa
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.919 saniye - Sorgu: 99 - Ortalama: 0.01939 saniye