10.12.2009 13:18    

alirizasahin
Dinamik Array (Çoğaltma) Yapan Lisp. Dynamic Array Tool (Darray v1.5). Lsp dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Darray download linki: 1-darray15.lsp
Darray v1.5 download:

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Lisp'in açıklaması:
What is Darray ?
Darray allows you to array an entity(s) in the dynamic mode.
How does it work ?
-Load the darray.lsp file with the autoCAD "_appload" command.
-Run DARRAY
Darray will ask you ;
-if you want Linear, Rectangular, Polar or Arc type array?
-to select an entity; you can select one or more entities,
-for the number of copies (X and Y directions for Rectangular)
-for the attachment point of the entity,
-for the base point for the array to be made,
Once your selections are made you will see a little menu near your pointer, like this :
Object Orientation can be Polar or Fix in dynamic mode when pressing the SHIFT key.
On the AutoCAD command line you will see all the options available during the program
execuition.
- You can use dynamic mode by moving the mouse.
- Each modification will be shown in real time.
- Use mouse right-click to accept the modifications.

admin (30.11.2017 15:36 GMT)

10.12.2009 13:36    

ehya
eee lisp bu.. dosyada durduğu gibi durmuyor :)
yazan kişi kendini aşmış iyice...

10.12.2009 14:19    

alirizasahin
Ehya kardeş tabi bu tamamen bir paylaşım, başka bir siteden bulmuş olduğum bir lisp. Yani alıntı olduğunu da belirtmeliyim. Çizimlerimde fazlaca lisp kullanıyorum, ancak lisp yazmada hiç bilgim yok diyebilirim. Sayenizde bu lisp denen şeyle tanıştık iyi ki varmış, emeği geçenlere teşekkürler...

10.12.2009 14:22    

ehya
bu arada lispi tam incelemedim ancak lispi kullandıktan sonra UNDO ile işlemi geri aldığımda autocad tıkandı.. kullanacak arkadşlar, mevcut dosyasını kapatıp denesinler..

15.12.2009 07:58    

yazgunesi
alirizasahin
Çizimlerimde fazlaca lisp kullanıyorum, ancak lisp yazmada hiç bilgim yok diyebilirim. Sayenizde bu lisp denen şeyle tanıştık iyi ki varmış, emeği geçenlere teşekkürler...

Bu kadar autolip programı ile haşır neşir olduğuna göre, artık Autolisp'i öğrenmeye başlasınz değilmi? uur8)
Önerim Autolisp konusuna el atıp kendinizi geliştirmeyi hedeflemenizdir..

Ayrıca, görmeniz gereken Ehya arkadaşımızın hazırladığı Autolisp Eğitim Dökumanı var sitemizde.Şu anda linki bulamadım..

15.12.2009 08:04    

alirizasahin
Teşekkürler yazgüneşi. Branşımla ilgili bende fazlaca lisp var. Autocad komut satırında karşıma soru olarak görülen ing. soruları lisp dosyasında türkçeleştiriyorum değiştiriyorum. Lisp yazmak çok emek isteyen bir iş gibi çok zor görüyorum.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 2.392 saniye - Sorgu: 58 - Ortalama: 0.04125 saniye