27.03.2008 19:29    

simsek77
Betonarme statik proje için kolon aplikasyon planlarında otomatik olarak seçtiğimiz iki donatı arasına çiroz çizen bi lisp programı yazılabilir mi?

27.03.2008 20:02    

serzenis
bunun lispini neden istiyosun anlamadım doğrusu.ayrıca stede böyle bi lisp yok.ve bizim hiç böyle bi lispe hiç ihtiyacımız olmadı doğrusu ...ne yapmak istiyosun anlamadım.perde detaylarında çiroz tipik gösterilir ve adedi d.b. yada n.b. yada kıritik perde yük. vs. göre m2 olarak adet belirlenmezmi ki...

28.03.2008 09:10    

simsek77
Alıntı
serzenis :
bunun lispini neden istiyosun anlamadım doğrusu.ayrıca stede böyle bi lisp yok.ve bizim hiç böyle bi lispe hiç ihtiyacımız olmadı doğrusu ...ne yapmak istiyosun anlamadım.perde detaylarında çiroz tipik gösterilir ve adedi d.b. yada n.b. yada kıritik perde yük. vs. göre m2 olarak adet belirlenmezmi ki...

haklısın arkadaşım. ancak piyasadaki programların hiçbirisi poligon kolonlar için dediğin şekilde bir hesap yaparak çiroz donatı yerleşimi yapmamaktadır. bu tip kolonlarda çiroz çizimini malesef elle yapmak zorunda olduğun için istemiştim ama sorun değil. ilgin için teşekkür ederim.

26.02.2019 21:21    

oparlayan

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.796 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.01502 saniye