21.01.2008 14:34    

05cebrail
işe yeni başladım makine 5 subatta geliyor..turo nest be çizimler olcekler nedir ne degildir..kou ile ilgili yada makineyi bilenlerden yardım bekliyorum simdiden teşekürler

22.01.2008 06:27    

g_orhan
makinanın markası ve modeli nedir? ve de muhtemelen autocad kullanmayacaksın.çünkü bu tür makinalarda adamlar kendi çizim programlarını da yapıp satıyorlar.bizde ki cnc intermac ın modeli de Master 33 Plus.yanında da Icam diye bir çizim programı vardı.cnc ler autocade pek uyumlu olmuyor.genelde sorun çıkıyor.
Birde eğer cnc geliyorsa sanada mutlaka eğitim vermek zorundalar...eğitim almadan hiç bişey yapamazsın...

02.02.2008 08:28    

05cebrail
valla cnc ile plazma sac kesim makinası ama %100 uyumluymus autocad programı ile..utunde basca bir cad cam programı da warmış zaten ama autocad kullanılacagını biliyrlar..win08 fuarına getirlecek izmirden makina hpr 260 hyprthem adı..egitim sadece kuracak olanlar buraya gelip anlatıcak.autocad da limiti sacın boy ve eni olarakmı giricez yada mm ölculerin aynısını makina kendi mi aktarıcak sacın üstüne aslında cok soru var taby.sektoru ve makinayı hiç bilmiyorum bildigim autocad cizmek sadece bakalım nolcak :S cevap için teskurler kimse yazmamış valla..

başta ve sonda valla

03.02.2008 09:15    

bektas001
en kötü ihtimalle autcad de çizim yapıp dxf formatıyla makina ile beraber gelecek yazılımın içine çizimlerinizi alıp oarada part ve nesting işlemlerini yapabilirsiniz. programı öğrenmek çoğu zaman 2 saatinizi geçmez

03.02.2008 12:19    

05cebrail
bektas hocam sagol moral motvasyon icin insan bilmedigi birseyden korkuyor işte.win 08 fuardan direct 11 subatta gelyor bize makina karsılasacagım sorunları paylaşacagım burada we çözumlerden hem ben hemde butun kullanıcılar yararlanacaktır.destek we iyi niyetiniz için tesekurler

04.02.2008 06:19    

bektas001
win dediniz aklıma geldi. haftasonu ben de istanbula gelip fuarı gezeceğim. win fuarları TATEF fuarları kadar iyi olmasa da gidilip görülmesi gereken bir fuar.

18.11.2008 10:31    

salih06
guzel paylasım bende 12000*1500 plazma ve oxy kesım makınasına cızm yapıyorum profırst te yerlesım planı hazırlıyorum ama autocad dan bole hazırlama yapma ımkanı varmıs bunu bılne bırı varsa dırk autocad dan nası hazırlarım yardımcı olurmusunuz makınanın markası ajan
evet makınanın kabul etmesı ıcın dxf olması lazım

18.11.2008 10:38    

fox
parçayı autocadde çizip peditle sonra autocad2000 dxf olarak kaydedip profirstte aç.

18.11.2008 11:05    

mehmetilker
Alıntı
05cebrail :
işe yeni başladım makine 5 subatta geliyor..turo nest be çizimler olcekler nedir ne degildir..kou ile ilgili yada makineyi bilenlerden yardım bekliyorum simdiden teşekürler

makineniz hayırlı olsun öncelikle, Biz de Hyperterm max 200 modeli mevcut aynı markanın , sadece eğer düzeltmemişlerse Acad2000 olarak kaydetmelisin dosyanı, çizimin bittikten sonrada Purge yapıp, polyline ise çigilerin patlatmaktır, gerisi plazmaya yükle ofset ayarları sacın ve kesim , oldukca basit mantığı olan bir makina...Aklına takılan birşeyler olursa buralardayız..

03.01.2009 16:17    

a_bahadir
Mehmet ilker merhaba sana sorum olacak bende de Hyperterm max 1250 var cihaz yeni kuruldu deneme kesimleri yapıyorum ama bi türlü istediğim pürüssüzlüğü yakalayamadım çok çapaklı ve özellikle çap 12 gibi küçük delikler limon vari bi şekilde çıkıyor, tavsiye edebileceğin kesim değerleri varmı ve şekil bozukluğunu nasıl giderebilirim?

03.01.2009 18:45    

plazma
Alıntı
a_bahadir :
bende de Hyperterm max 1250 var cihaz yeni kuruldu deneme kesimleri yapıyorum ama bi türlü istediğim pürüssüzlüğü yakalayamadım çok çapaklı ve özellikle çap 12 gibi küçük delikler limon vari bi şekilde çıkıyor, tavsiye edebileceğin kesim değerleri varmı ve şekil bozukluğunu nasıl giderebilirim?

Plazma tezgahlarda delikler için bir oran var.delik ölçülerinde kalınlığa dikkat etmeliyiz.oranımız “kalınlık x 1,5”yani 12mm kalınlığındaki bir saca açabileceğimiz en küçük delik 18mm dir(12x1,5=18).birde plazma larda sağlıklı bir kesim için oksijen gazının yanında azot gazıda kullanmak gerekir ancak azot gazının pahalı olmasından ötürü çoğu sanayici azot alımına yanaşmaz oksijenle idare eder.maliyeti düşük olduğu için müşterilercede daire kesimlerde ovallik normal karşılanır zaten.birde lazer tezgahlar gibi hassasiyet bekleyemezsiniz

07.05.2009 07:50    

PROFirstDESTEK
Ajan marka cnc plazmalarda Autocad den dosya gönderme :

1- Kesilecek parçalar; delikler için saat yönünün tersi, çevre kesimi içinse saat yönünde olacak şekilde çizilmeli.

2- Patlatmalarda yine aynı yönde gerekli yerlere çizilerek diğer tüm çizgilerle birlikte peditlenlemi

3- Peditleme işlemi yine aynı yönleri takip ederek join seçiminden sonra çizgileri tek tek seçerek yapılmalı.

4- Bundan sonrası ise parçaları plaka üzerine döşemek, buradaki önemli husus; kopyaladığınız parçalara kesinlikle mirror komutunu uygulamayın çünkü vermiş olduğunuz patlatmalar saat yönü ve saat yönünün tersinde olduğu için mirror komutu iç ve dış kesimleri ters çevirecektir.Bunun yerine rotate komutunu kullanın.İllaki mirror komutu kullanılması gerekiyorsa, peditleme ve patlatma noktalarından önce bu işlemi yaparak bu parçayı ayrıyeten peditleyin yani parçanın mirror u için ayrı bir çiziminiz olmuş olacak.Çoğatma işleminde array komutunu kullanabilirsiniz.

5- Parçaları sac üzerine yerleştirdikten sonra move komutuyla kesilecek tüm parçaları 0 noktasına taşıyoruz.
move ctrl+a tümünü seçip, sol alt köşeyi tutarak 0,0,0 yazıp 0 noktasına tüm parçaları taşıyoruz.

6- Bu haliyle dosyayı kaydettikten sonra

7- Komut satırına dxfout yazıyoruz. sağ üst köşedeki tools tıklayıp, buradan options a tıklıyoruz, dxf options sekmesine tıklıyoruz, buradan select objects kutucuğunu işaretleyip ok e tıklıyoruz ardından save tıkladıktan sonra, sırasıyla önce hangi parçayı keseceksek tek tek seçiyoruz. parça üzerinde delik varsa, önce delik sonra çevre kesimi olarak seçiyoruz.Bu işlemi tüm parçalara uyguluyoruz ve enter diyoruz veya mouse un sağ tuşuna tıklıyoruz.

8- Artık dxf dosyasını alıp makinaya verebilirsiniz. Operatör eğer profistle gelen dosyaları kesmeye alıştıysa G36 yerine G37 kodu ile kesim yapmalıdır.

Not: Kesim sırası ve kaydetme (madde 7) için yapılan seçim işleminde, seçimi shift basılı tutup tıklayarak veya remove komuyla iptal edemiyoruz, eğer hata yaptıysanız tekrar başa dönmeniz gerekiyor.

07.05.2009 08:03    

fox
FOX tan alıntı bu :)

30.12.2009 15:50    

PROFirstDESTEK
Güzel olmuş ferhat bey ellerinize sağlık :)

03.01.2010 00:31    

RENSOFT
Slm 05cebrail sana bir kaç soru sormak istedim.Bu tezgağın alabilmek için nekadar yatırım yaptın,ve nasıl ödemeyi düşünüyorsun?Aylık nekadar kazanç sağlayacaksınki bu tezgahtan para kazanmalısın?Bu konu hakkında detaylı bir bilgi verirsen sevinirim.Sorduklarımı sakın yanlış anlama bende böyle bir iş yapmayı düşünüyorum ama beni korkutan tek şey müşteri bulabilmek,bu yüzdende hep erteliyorum.Cevabını bekliyorum

12.01.2010 17:17    

emin_1008
slm arkadaşlar ben konyadan emın han bende ajan cnc plazma ve oksijen kullanıyorum

29.01.2010 14:36    

PROFirstDESTEK
Selam arkadaşlar ben AJAN ELEKTRONİK Nesting Sorumlusu aslı.Elbette plazma/oxy makinamıza autocad programı yardımı ile yerleşim yapıp .dxf üzerinden kesim yapabilirsiniz.Fakat autocad programı ile yerleşim yapmanız uzun zaman alacaktır.Nesting programları bu yüzden tercih edilmektedir.Bizim makinamız ile vermiş olduğumuz nesting programımız ile yerleşiminizi çok daha kısa sürede yapmanız mümkündür :)
Program CAD ve CAM olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.Kesim yapacağınız parça çizimini isterseniz programın CAD kısmında oluşturabilirsiniz, yada AUTOCAD programında çizmiş olduğunuz parça resmini programın CAM kısmına aktarıp kesim işlemini yapabilirsiniz.
CAM kısmında dxf-dwg-geo-bak-nc uzantılı çizimlerinizi açabilirsiniz.Bu çizimleri kesim listenize aktarıp parça adetlerini girip ve sac ayarlarınızı yaptıktan sonra program automatic olarak yerleşminizi yapar ve otomatik olarak takım yolunuzu çıkarır.Hazırlanan yerleşim planını similasyon olarak izleyebilirsiniz ve yerleşiminizi .mpg olarak kayıt edip direk makinanızda kesim işlemini gerçekleştirebilirsiniz…
Nesting programı sayesinde daha az fire ile bir yerleşim ve makinanızda da daha kısa bir sürede kesim yapabilirsiniz.Ve programla ilgili herzaman destek alabilirsiniz.
İyi Çalışmalar...

21.04.2010 19:08    

mehmetbolluk
arkadaşlar selam.ben Adanadan mehmet..çalıştıgım fabrikada ajan cnc de var ben picopath cnc kullanıyorum.ama ajan cnc ögrenmem gerek bu konuda yardımlar bekliyorum. ortak kesim ile ilgili bana bilgi verebilirmisiniz.bu konuda notlarınız varsa rica ediyorum.profirstte ortak kesim opsiyonu varmı? yoksa sadece autocad te çizip yapılması mı gerekli..programı makinaya yükleme ile ilgili bilgisi olan varsa irtibata geçmek isterim.herkese sevgiler..kendinize iyi bakın (02-05-2010 Anlasılan kimse yardımcı olmayacak) :)))

mehmetbolluk (02.05.2010 08:36 GMT)

18.05.2011 13:51    

engin_ergin1984
Alıntı
05cebrail :
valla cnc ile plazma sac kesim makinası ama %100 uyumluymus autocad programı ile..Utunde basca bir cad cam programı da warmış zaten ama autocad kullanılacagını biliyrlar..Win08 fuarına getirlecek izmirden makina hpr 260 hyprthem adı..Egitim sadece kuracak olanlar buraya gelip anlatıcak.Autocad da limiti sacın boy ve eni olarakmı giricez yada mm ölculerin aynısını makina kendi mi aktarıcak sacın üstüne aslında cok soru var taby.Sektoru ve makinayı hiç bilmiyorum bildigim autocad cizmek sadece bakalım nolcak :s cevap için teskurler kimse yazmamış valla..

başta ve sonda valla

11.06.2011 06:05    

ressam__
Arkadaşlar bende ajan kullanıcısıyım ve profirst ancak şu ortak kesim olayını çözmem lazım yardımcı olur msunuz acil tarafından.

> 1 < [2] [3] Sonraki Sayfa
Copyright © 2004-2022 SQL: 2.577 saniye - Sorgu: 101 - Ortalama: 0.02551 saniye