03.03.2007 23:31    

reis_baba
arkadaşlar acil bi tane iklimlendirme projesi lazım banka,restaurant,kafe,fabrika ne olursa herhangi bitanesi olsa olur.ilginize şimdiden teşekkürler

04.03.2007 20:00    

bektas001
arkadaşım daha ilk mesajında hazır bir proje istemek biraz hazıra konmak olmuyor mu?

04.03.2007 20:37    

selimsoysal
Alıntı
reis_baba :
arkadaşlar acil bi tane iklimlendirme projesi lazım banka,restaurant,kafe,fabrika ne olursa herhangi bitanesi olsa olur.ilginize şimdiden teşekkürler

reis baba anladığım kadarıyla öğrencisiniz.
yazdığınız konu ile ilgili bir standartımız yok heralde..? Tam olarak ne amaçlı bir proje istiyorsunuz.?
mahal nasıl bir yer olacak sigara içilip içilmeyen (hava değişim katsayısı??) kullanım amacı vs gibi değişik uygulama çeşitlerinden hangisini arıyorsunuz.?
mesala bir restaurantta adam show ızgara kullanır (alevli) buradaki havalandırma sistemi farklıdır.
Sistem kanallı mı olacak? anemostat veya menfezlemi üflenecek yoksa FCU'mu kullanılacak
chiller devresi olacak mı yoksa tek dış üniteden multi split şeklinde soğutma mı yapılacak. taze hava ihtiyacımız varmı..?? vs vs. gibi bunları genişletebiliriz.

Bunları yazmakdaki amaç biraz hazırcılığa kaçana kadar üzerine yoğunlaşmaktır.
ileriye yönelik sağlam bilgilerle iş dünyasında bilgi sahibi olmaktır.
Proje konusunda yardımcı olabilirim.
Ama öncelik belirleyerek üzerine çalışırsanız bende dökümanlarıma bakarak size yardımcı olmak isterim.

06.03.2007 02:09    

reis_baba
ilginize tşk arkadaşlar ama bi proje buldum şimdilik işimi görüyor yinede ilgilendiğiniz için tşk ediyorum

11.11.2007 14:29    

alidasdemir
Aslında İklimlendirme Projesi yerine sadece mimari proje istemek daha mantıklı olacaktır...Çünkü hazır bir projede öğrenilebilecek tek birsey vardır oda : copy_paste

02.04.2009 23:46    

cuneyterkurt
bu sene bir fabrikanın iklimlendirme projesini aldım kış aylarında ısıtma yaz aylarında soğutma taze havanın havalandırma kanallarıyla mahal içerisie gönderildiği bir sistem yani ; hem soğutma tesisatı hem havalandırma hem kilma tesisatını öğrenebileceğim komplike bir proje yapmak istiyorum.

Elimde sadece Teko alüminyum alüminyum üreten bir firmanın mimarı projesi var nasıl bir mimarı proje bulmalıyım

Elimde sadece soğutma tekniği kitabı var ondada sadece soğuk hava deposunda kompresör buharlaştırıcı, evaporatör, kondensör yoğuşturucu ve soğuk hava deposu şeklinde basit şeyler var
Ben komplike bir sistem istyorum yani HVAC bir arada kimler nasıl yardımcı olabilir teşekkürler

24.05.2009 18:08    

ulaş42
arkdaşlar 2. sınıf fogalgaz teknikerligi ögrencisiyim ve hocam atolyeye bir havalandırma tesisatı döşeemi istedi sizden örnek bir havalandırma tesisat projesi isteyebilirmiymin saygılarımla...

04.03.2011 10:14    

sansargiray
Alıntı
selimsoysal :
Alıntı
reis_baba :

reis baba anladığım kadarıyla öğrencisiniz.
yazdığınız konu ile ilgili bir standartımız yok heralde..? tam olarak ne amaçlı bir proje istiyorsunuz.?
mahal nasıl bir yer olacak sigara içilip içilmeyen (hava değişim katsayısı??) kullanım amacı vs gibi değişik uygulama çeşitlerinden hangisini arıyorsunuz.?
mesala bir restaurantta adam show ızgara kullanır (alevli) buradaki havalandırma sistemi farklıdır.
sistem kanallı mı olacak? anemostat veya menfezlemi üflenecek yoksa fcu'mu kullanılacak
chiller devresi olacak mı yoksa tek dış üniteden multi split şeklinde soğutma mı yapılacak. taze hava ihtiyacımız varmı..?? vs vs. gibi bunları genişletebiliriz.

bunları yazmakdaki amaç biraz hazırcılığa kaçana kadar üzerine yoğunlaşmaktır.
ileriye yönelik sağlam bilgilerle iş dünyasında bilgi sahibi olmaktır.
proje konusunda yardımcı olabilirim.
ama öncelik belirleyerek üzerine çalışırsanız bende dökümanlarıma bakarak size yardımcı olmak isterim.

meraba bende iklimlendirme projesi aldım bitirme tezi için. ama mimari proje bulamadım daha. çok amaçlı bi salon gibi yada ufak alışveriş merkezi cafeterya sinema salonu gibi menfezlerden üflenecek kanallı klima santrali kurabileceğim bir proje arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

24.04.2015 01:06    

brksnl
Merhabalar, bitirme projesinde sinema salonunun havalandırma projesini yapacacağım. Sinemanın mimari projesini buldum fakat proje üzerinde ne bir kişi sayısı ne de mahalin alanı yazıyor. Projeye başlamam için bu bilgilere ihtiyacım var. Belediye sineması kapandığı için gidip sorma şansım da yok. Kaynak olarak TMMOB un Havalandırma Tesisatı Kitabını önermişti hocam fakat o da yeni basımda olduğu için şubelerde kalmadığını söylediler. bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Bu kitabın PDF si elinde olan ve sinema salonu ile ilgili alan ve kişi sayısı bilgileri olan yardımlarını esirgemezse çok sevinirim.

24.04.2015 05:37    

mateus

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

24.04.2015 07:50    

halilozcakir
ısısan klima kitabı var mühendislikte güzel bir yardımcı...gmail den drive ile paylaşabilirim

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.874 saniye - Sorgu: 72 - Ortalama: 0.01214 saniye