04.09.2018 18:27    

admin
Küresel CAD pazarı, tahmin dönemi boyunca %6,8'lik büyüme ile 2026'ya kadar 14.03 milyar dolara ulaşacak. Credence Research “Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) Pazarı” nın (Teknoloji Tipi - 3 Boyutlu Tasarım ve 2 Boyutlu Tasarım; Sunum - Yazılım ve Hizmetler; Son Kullanım Uygulaması - Otomotiv, Havacılık ve Savunma ) yayınladığı yeni bir pazar araştırması raporuna göre ; Endüstriyel Makineler, Elektrik-Elektronik, Medya
ve Eğlence, Sağlık ve İnşaat & Mimari) - Büyüme, Gelecek Beklentiler ve Rekabet Analizi, 2018 - 2026 ”, küresel CAD piyasası, tahmin dönemi boyunca %6,8'lik bir CAGR ile büyümeye hazırlanıyor. 2026 yılına kadar 14.03 milyar dolara ulaşacak.

Pazar Bilgileri

Genel bilgisayar destekli tasarım (CAD) pazarı, özellikle modern mühendislik tasarımının yükselmesi ve neredeyse tüm endüstriyel sektörlerde taslak haline gelmesi nedeniyle, 2018'den 2026'ya kadar olan tahmin dönemindeki %6,8'lik büyümeyi gösterecek şekilde ayarlanmıştır. CAD, 1960 yılının başından bu yana sürekli olarak gelişmiştir. Halihazırda, gelişmiş 3D CAD tasarımı, kuruluşların önerilen ürün yapısını fiziksel bir prototip oluşturmadan 3 boyutlu modeller şeklinde görselleştirmelerini sağlamaktadır. Benzer şekilde CAD, kullanıcıların ürün tasarımını geliştirmenin her aşamasında deneyimlemelerine ve böylece genel üretim maliyetini önemli miktarda azaltmasına yardımcı olur. CAD yazılımındaki evrim, diğerlerinin yanı sıra medya, eğlence ve inşaat sektörü gibi son kullanım uygulamalarında sofistike sanal dünyalar üretmeyi başardı.

Genel CAD pazarı, teknoloji, teklif ve son kullanım uygulamalarına göre segmentlere ayrılmıştır. Teknoloji tipine göre, piyasa, 3D tasarım muhasebesinin önderliğinde toplam piyasa değerinin 3/4'üne yakındır. Bu, öncelikli olarak, tasarım sürecini hızlandırarak üretkenliği geliştirmeye sürekli odaklanmaktan kaynaklanmaktadır. Kuzey Amerika, 2017'de CAD için en büyük pazardı. Bölge, dünya genelinde üretilen toplam piyasa değerinin 1/3'ünü aştı. Ayrıca, Asya Pasifik, özellikle hızlı büyüyen otomotiv, imalat, inşaat ve bölgedeki diğer sektörler nedeniyle, öngörü dönemi boyunca en yüksek büyümeyi göstermeye hazırlanıyor.CAD pazarındaki momentum, endüstriyel makine süreçleri boyunca ticari Bilgisayarlı Sayısal Kontrol (CNC) sistemlerinin hızlı bir şekilde girmesiyle daha da artmıştır. Endüstriyel sektördeki sayısız işleme sürecini otomatikleştirmek için kullanılan CNC makineleri; Bu tür sistemlerin kağıt planlardan çalıştırılması zahmetli ve hataya eğilimli idi. CAD yazılımı, organizasyonların CNC sistemlerine entegre doğruluk ve üretkenlik ile entegre ederek çok daha kolay ve matematiksel olarak tanımlanmış şekiller üretmesini sağladı. Önemli avantajlar göz önüne alındığında, Ford Motor Company, Renault SA ve Lockheed Martin Corporation gibi büyük endüstri oyuncuları, 1960'lardan itibaren şirket içi CAD sistemleri geliştirmeye başladı.

Mobil erişim, kuruluşların ve tüketicilerin neredeyse her teknolojide aradığı en önemli özelliklerden biri haline gelmiştir. CAD geliştiricilerinin sayısı şu anda mobil platformlarda tasarlanan verilere erişmenin bazı yollarını kullanıyor. CAD pazarındaki bir başka umut verici trend ise yazılımın bulut aboneliğidir. Bulut depolamada ilerleme, CAD teknolojisini kullanarak tasarımcıların ve geliştiricilerin tasarımlarını bulut platformlarında kaydetmelerini sağlar. Bulut CAD yazılımı tarafından sunulan avantajlar arasında, yazılım güncellemesi, daha yüksek mobilite, artan depolama kapasitesi ve önemli maliyet düşüşleri bulunmaktadır. Örneğin, Autodesk, 2016 yılında, tüketicilerin sistem sabit diskinin kesirli bir bölümünü gerektiren kısmen bulut tabanlı ürün olan Fusion 360'ı geliştirdi.

Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) Pazarının 2026 yılına kadar tahmini Global Pazar Boyutu ve Sanayi Payı

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.708 saniye - Sorgu: 41 - Ortalama: 0.01726 saniye