01.09.2018 10:19    

admin
ZWCAD 2019 sürümünü; "Akıllı, Verimli, Farklı" sloganıyla tanıttı ve "ZWCAD akıllı ve verimli tasarım için mikro yenilikler getiriyor" diye ekledi. ZWCAD tanıdık Klasik ve Şerit arayüzleri sunar. Benzer CAD komutları ile, herhangi bir yeniden öğrenme maliyeti olmadan hemen ZWCAD kullanabilirsiniz. Ayrıca sürekli geliştirilen özelliklerle kullanımı oldukça keyiflidir


Peki nedir bu yenilikler?

SmartVoice
Akıllı ses diyebileceğimiz bu özellik ile daha iyi tasarım işbirliği için sesli notlar oluşturabilirsiniz. SMARTVOICE, VOICEMAN ve VOICESHOW komutlarıyla, ses bilgilerinizi çiziminizdeki bir varlık olarak (çizimin içinde istediğiniz yere) kaydedebilirsiniz.


SmartSelect
Akıllı Seçim diyebileceğimiz bu özellik ile varlıkları hızlı ve rahat bir şekilde seçebilirsiniz. SmartSelect, tasarımcıların uygun özellik seçimi ile benzer varlıkları bulmasını sağlar. Tasarımcılar karmaşık referansı düşünmeden Blok Referansı gibi belirli bir varlık türünü bulmaya ihtiyaç duyduklarında, tam olarak, karmaşık özellik seçimi içeren FIND komutunu kullanmaları gerekmemektedir.


SmartMouse
Akıllı Fare diyebileceğimiz bu özellik ile yenilikçi komut yürütme deneyimini yaşayın. ZWCAD'deki fare hareketi özelliği olan SmartMouse, yeni dosya açma, daire ve taşıma gibi sık kullanılan komutları tetiklemek için farenizi belirli bir parça üzerinde hareket ettirerek belirli komutları yürütmenizi sağlar. Ayrıca farklı fare eylemleri için komutları kolayca özelleştirebilirsiniz. Bu özellik tasarım sürecinizi hızlandıracaktır.


Barcode & QR Code
Barkod ve QR kodu, çizimleri akıllıca yönetmenize yardımcı olabilir. Tasarım aşamasında, proje adı, çizim adı, tasarımcı, denetim, veri vb. gibi bilgileri içeren kodlar oluşturmak için, bu bilgileri kodları tarayarak etkin bir şekilde havuza girmek için zengin tarama aracını kullanabilirsiniz.


File Compare
Dosya Karşılaştırma ile çizimler arasındaki farkları belirleyin. Dosya Karşılaştırma (File Compare), iki benzer çizim arasındaki en küçük farkları bile farklı renklerde vurgulayarak görmenize yardımcı olur. Bloklar, nitelikler ve metinler arasındaki varyasyonları kolayca bulabilirsiniz. Dosya Karşılaştırma ayrıca renkler ve filtreler gibi karşılaştırma ayarlarını özelleştirmenizi sağlar.


Undo Snapshot
Anlık Görüntüyü Geri Al, fareniz geçmiş listesinde gezinirken geçmişi önizlemenize olanak tanır. Doğrudan adımı tıklayarak herhangi bir önceki adıma geri dönebilirsiniz.


Smart Plot
Akıllı Çıktı ile, ZWPLOT komutuyla Model uzayından birden fazla kare tek seferde yazdırılabilir. Böylece daha verimli çıktı süreci gerçekleştirilir.

admin (04.09.2018 10:34 GMT)

01.09.2018 18:55    

Travaci
Hocam sizde yüklü ise field de formula seçeneği gelmiş mi bakabilirmisiniz.

03.09.2018 16:21    

admin
Erkan bakmaya yeni fırsat bulabildim, gecikme için kusura bakma. Haberler pek iyi değil maalesef. ZWCAD 2019'da Field Formula yok.
Field içeriği aşağıdaki resimlerde göründüğü gibi.03.09.2018 20:08    

Travaci
Önemli değil hocam.
Çok müşteri kaybediyorlar çok..

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.934 saniye - Sorgu: 50 - Ortalama: 0.01868 saniye