27.08.2018 10:00    

admin
Advanced Micro Devices , veri merkezi görselleştirmesi için yeni bir Radeon Pro grafik kartı piyasaya sürüyor.
Kaliforniya merkezli AMD Santa Clara, bilgisayar destekli tasarım, masa üstü hizmet ve görüntü işleme dahil olmak üzere, veri merkezi görselleştirme iş yükleri için Radeon Pro V340 grafik kartını piyasaya sürüyor.
Pazar araştırmacısı IDC projeleri 105 milyondan fazla çalışan ya da iş gücünün yüzde 72'sini 2020'ye
kadar mobil hale getirecek. AMD, bu mobil çalışanların yüzde 20'sinin görselleştirme uygulamalarına erişmesi gereken kullanıcılar olduğunu tahmin ediyor. İş gücünün yaklaşık yüzde 34'ü aynı zamanda yüklenici statüsünde. Bu da belirli bir proje için işe alındıkları anlamına gelmektedir. Kurumsal bilgi teknolojisi departmanları, bu insanlara iş istasyonu tipi dizüstü bilgisayarları tercih ediyor. Yani bu çalışanlar, güçlü görselleştirme uygulamalarına ulaşmak zorunda.

Ve bu durumda veri merkezlerinin, bu bulut uygulamalarıyla başa çıkmak için görselleştirme donanımı ile donatılacağı anlamına geliyor diyor. AMD'deki bulut grafik direktörü Michael DeNeffe, bir basın brifinginde bunun veri merkezleri için AMD Radeon Pro grafik kartı gibi grafik kartlarına olan talebi artıracağını söyledi.

DeNeffe, “Pahalı iş istasyonları satın almak yerine, neden pahalı uygulamaları bulutta çalıştırmıyor ve sonuçları ince ve hafif bir dizüstü bilgisayara veya tablete sunmayalım ki” dedi.

AMD Radeon Pro V340, tek bir grafik kartında iki vega tabanlı grafik işlem ünitesi (GPU) bulunur. GPU'lar, sanallaştırılmış ortamlar için performans ve yüksek kullanıcı yoğunluğu sağlamak üzere optimize edilmiştir. Bu da birçok kullanıcının sanal masaüstü çözümlerini kullanarak tek bir grafik kartını paylaşabileceği anlamına gelir.

DeNeffe, “Bu pazar için performans çok açık” dedi. “Kart başına %33 daha fazla kullanıcımız var.

Grafik kartı, AMD MxGPU teknolojisi veya bir GPU'nun birden çok kullanıcı tarafından paylaşılmasına izin veren donanım tabanlı GPU sanallaştırması tarafından etkinleştirildi. AMD Pazar günü Las Vegas'taki VMWorld etkinliğinde grafik kartını gösterdi.

VMware ürün pazarlama direktörü Sheldon D'Paiva, “AMD Radeon Pro V340 ekran kartı, müşterilerimize masaüstü ve uygulama sanallaştırma uygulamalarını grafiksel olarak en zorlu uygulamalar için güvenle kullanabilme olanağı sağlayacak” dedi. Radeon Pro VMware ile, yöneticiler kolayca bir VDI ortamı oluşturabilir, mevcut sanal makinelere sanal GPU'ları hızla dağıtabilir ve sadece birkaç tıklamayla yüzlerce profesyonele ulaşabilir. ”

Grafik kartı bu yılın dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

admin (29.08.2018 15:05 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.057 saniye - Sorgu: 41 - Ortalama: 0.02577 saniye