07.02.2017 12:31    

mimarkiraz
Selamlar herkese iyi çalışmalar aşağıda belirtiğim linkten ProhibiT paylaşmış olduğu alan hesaplama lispini indirdim gayet güzel çalışıyor emeğinize sağlık çok teşekkürler eğer mümkün ise sizden ricam komut ilk girildikten sonra açılan pencerede çevrenin yazılıp yazılmayacağını sorduğu gibi her alanın ortasına ayrı ayrı yaz veya sadece toplam yaz gibi seçenekler eklenebilir mi ? Yani istemediğimizde ayrı ayrı alan yazmayı kapatalım sadece toplam yazsın , toplam alan yazmayı kapatalım ayrı ayrı alan yazsın veya ikisini de açalım ikisinide yazsın gibi seçenekler eklememiz mümkün mü?

İndirdiğim alan hesap lispi

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

11.02.2017 04:53    

ProhibiT
Merhaba, ilginiz için teşekkür ederim.

Hoşgörülerinize sığınarak bir konuyu açıklığa kavuşturmakta yarar var. Kendi adıma söylemem gerekirse, burada paylaştığım Lisp'leri daha çok yazar (Lisp yazabilen) arkadaşlara örnek olması için paylaşıyorum. Ele aldığımız örnekler de, elbette günlük kullanımda ihtiyacı karşılayan konularda oluyor. Sözünü ettiğimiz aLn lispinin de sitemizde o kadar çok çeşitlemesi var ki, çoğu zaman çıkış noktamızı kaybediyor, biz ne yapıyorduk? Ne anlatıyorduk? gibi kendi halimize şaşıyoruz. Başka bir arkadaşımız da, Alan'lar ilgili nesnelere bağlansa, nesneler değişince alanlar da kendiliğinden değişse, şeklinde bir özel mesaj yazmıştı. Herhalde Field ile bağlamayı kast ediyor. Sizin isteğiniz de, diğer arkadaşımızın isteği de yerine getirilebilir elbette. Yapılabilecek şeyler. Ama, sanıldığı gibi kodların bir yerinde minicik bir değişiklik yapmaktan ibaret değil bu işlem. çoğu zaman bütün algoritmayı yeniden kurmak, ciddi eklemeler yapmak gerekiyor. Aynı Lisp ile ilgili o kadar farklı istekler geliyor ki, mümkün olsa da, bunları karşılayacak şekilde değişiklikler yapmaya ne vaktimiz, ne de sabrımız yetiyor. Vaktimiz olsa, sabrımız ve enerjimiz yetse de, bu sefer evin yolunu bulmakta zorlanıyoruz.

Selam ve saygılarımla, herkese kolaylıklar dilerim.

20.02.2017 08:30    

mimarkiraz
Haklısınız çok teşekkür ederim ilginize allah kolaylık versin iyi günler iyi çalışmalar

30.05.2023 17:24    

BERNAYZ
MERHABA,
lispi indirdim ancak aşağıdaki hatayı alıyorum. autocad 2016 kullanıyorum. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

error: bad argument type: streamp nil

31.05.2023 06:19    

ehya
Alıntı
BERNAYZ :
MERHABA,
lispi indirdim ancak aşağıdaki hatayı alıyorum. autocad 2016 kullanıyorum. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
error: bad argument type: streamp nil

Merhaba,
Lispte herhangi bir sorun yok. Lispi çalıştırdığınızda ekrana tablo geliyor mu?
Eğer gelmiyorsa yetki sorunu vardır.
Dcl dosyası otomatik olarak support klasörüne oluşturuluyor. Eğer support klasöründe yetki izni yok ise, hata verebilir.
Kurulum klasörüne yazma yetkisi vermelisiniz.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.996 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.03629 saniye