09.05.2015 09:23    

puppet89
Merhaba Arkadaşlar.Geçmiş yıllarda onaylanan mimari bir proje üzerinde tadilat yapmamız gerek fakat elimizdeki autocad dosyasında çizim standart layer da gözüküyor.Başkada layer yok bütün çizgiler aynı kalınlıkta olunca çizim ifadesiz kalıyor ve belediye tekrar çizilsin emri verdi.Muhtemelen idecad veya türevi olan bir programda çizilmiş autocade atınca kalem kalınlıkları yok olmuş.
şimdi ben şöyle yaptım;
1.Standart layerı transparan yapıp yeni layerlar atıp üzerinden tekrar çizmeye başladım lakin pc cok kastı ve bende sıkılacak gibiyim.

2.Çİzgileri match properties seklinde tek tek matcleyebilirdim ama uzun bir yöntem gibi.

Tüm çizimi standart çizgi kalınlığından daha kolay bir metodla kurtarabilir miyim?

09.05.2015 09:42    

Travaci
Çizgilerinizin rengide mi yok ?

11.05.2015 07:49    

puppet89
Alıntı
Travaci :
Çizgilerinizin rengide mi yok ?

Çizgilerin renkleri var hatta duvar içleri solidle hatchlenmiş.

11.05.2015 09:09    

Travaci
Plot ayarlarından kendinize bir ctb dosyası hazırlıyacaksınız bukar. Ctb nin nasıl oluşturulucağı hakkında bilginiz yoksa siteyi karıştırın :)

19.05.2015 13:57    

puppet89
Alıntı
Travaci :
Plot ayarlarından kendinize bir ctb dosyası hazırlıyacaksınız bukar. Ctb nin nasıl oluşturulucağı hakkında bilginiz yoksa siteyi karıştırın :)

Çok teşekkür ederim bu yöntemi uygulamadım diğer yöntemlrden birine baslamıstım gec oldu ama nasıl uygulandıgını öğrendim:)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.202 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.02185 saniye