22.04.2015 08:20    

celllman
merhaba arkadaşlar,

Xrefli çalışmalarda,Ana dosya üzerinde xref edit place edilerek çalışıldığında layer başlarına gelen $0$ benzeri işaretlerden kurtulabiliyormuyuz? edit place edilerek çalışırken herhangi bir objeyi veyaz çizimi ana çizime eklemek istediğimiz zaman $0$ işaretli layer isimleri türüyor bunun olmaması için bir önlem alabilir miyiz?

22.04.2015 10:24    

ehya
"Bind" yaparken çıkan tablodan "insert" seçeneğini seçin.

22.04.2015 11:01    

celllman
cevabınız için teşekkürler,evet bind ederken insert seçilince $0$ yok oluyor ama benim asıl öğrenmek istediğimi resimli olarak anlatmaya çalışıyım.

1. resim de ana dwg içinde xref içine girerek duvarı seçiyorum görüldüğü üzere layer $0$ (normal olarak xref içlerinde böyle görülür)
2.resim de refedit ile duvarı xref içinden çıkararak ana dwg içine alıyorum
3. resimde ise dwg dosyasını bind/insert ediyorum ve xref içinden çıkardığım duvarın layer ı gene aynı $0$ eklentili olarak ana dwg içinde kalıyor.

*Anladığım ana dwg içine refedit ile xrefli dwg den bir çizgi-nesne çıkarıp aldığımızda layer ismi bind/insert etsen de değişmiyor ve $0$ dolu layerlar ile karşılaşmak kaçınılmaz oluyor.bir çözüm söz konusu mudur ? yani refedit ile xref içinden birşey çıkarmamak dışında bir öneriniz var mıdır?

22.04.2015 11:38    

ehya
Bunun için yapabileceğiniz birşey yok.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.146 saniye - Sorgu: 50 - Ortalama: 0.02292 saniye