17.04.2015 04:58    

savaskursun
Merhaba arkadaşlar, senelerdir solidworks kullanıyorum ve çok zevk alarak tasarımlarımı yapıyorum, yakın zamanda bir iş değişikliğim olucak ve şirket inventor kullanıyor baya kurcaladım ama inventorde katıyı saca dönüştürme ile ilgili birşey bulamadım bu özellik inventorde yokmu ?

17.04.2015 07:27    

yazgunesi
Youtube videolar :

Autodesk Inventor 2015 - Feature - Convert To Sheet Metal

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Inventor 2014, convert standard part to sheet metal

Inventor 2014-- Standard part convert to sheet metal; it's very easy to editing

Popular Autodesk Inventor & Sheet metal videos

20.04.2015 07:54    

savaskursun
Paylaşımınız için çok teşekkür ederim, solidworks e göre baya meşaketliymiş :)
birde montaj sayfasında delme,kesme gibi işlemleri parçaya atama yapmıyor bunu nasıl halledebilirim bu konudada yardımcı olursanız sevinirim..

20.04.2015 09:27    

yazgunesi
Solidworks ile aram iyidir.. :-) Inventor'u 3/4 senedir kullanmiyorum ama az cok tanirim..

Video bulursam paylaşım yaparim..

20.04.2015 10:10    

savaskursun
Yardımların için çok teşekkür...
Uzun senelerdir arge departmanlarında çalıştım ve hep yeni ürünler tasarlama işi yapmışımdır ve yaklaşık olarak 10 senedir 3 boyutta solidworks ve 2 boyutta autocad kullandım, hemen bütün her işimi solidworks te yapıyorum ve zevk alarak yapıyorum...
Yaklaşık 1 ay önce bana bir iş teklifi geldi, baya bir görüşmelerin ardından en sonunda anlaştık, görüştüğüm firma sektörde en öncü kurumsal bir firma , 12 kişilik bir arge ekibine sahip bir firma...
Bu firma yeni bir ürün yapmak istiyor ve bu ürün şuan Türkiyede üretilmiyor ve bu ürünü benim yapmamı istiyorlar, tabi sadece arge anlamında değil her aşamada bulunucam ama en önemli aşaması arge ve burada benim için enbüyük sıkıntı bu firma inventor kullanıyor, ben görüşmemede şirketin arge müdürü ve genel müdürü ile görüşmüştüm ve genel müdür bu sorunu nasıl çözeriz dediğinde 3 günder öğrenir sorun değil dedi benimde boşluğuma geldi birşey demedim ama solidworks ile çok daha rahat ve hızlı çalıştığımı farkettim ve inventorde hemen heryerde biryerlerde takılıyorum buda beni sinir etti, ben ürünlemi uğraşıcam yoksa programlamı diye söylenmeye başladım, birde çok kullandığım komutların bazıları inventorde çok uzun ve karmaşık yöntemler ile yapılıncada biraz sinir oldum..
Şimdi bu şirkette bütün arge inventor ile çalışıyor ama onların yaptıkları ürünler ile benim yapacağım farklı, zaten aynı olsa bana ihtiyaç olmadan kendileri yapardı, hatta öyle bir duruma geldimki işten bile başlamadan soğumaya başladım, işe başlıyınca acaba özel solidworks isteğinde bulunsam kabul görürmü bilemiyorum burada nasıl bir yol izlemeliyim onuda bilemiyorum kafam çok karıştı açıkçası...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.396 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.02633 saniye