15.08.2013 11:30    

depocuşefi
Merhaba Arkadaşlar ;

Autocad 2012'de copy with base point komutunda objeleri seçtikten sonra uzun süre bekletiyor.Önceki bilgisayarım biraz eskiydi, o yüzden oluyor sanıyordum.Fakat şimdiki bilgisayarımın özellikleri de iyi olmasına rağmen aynı sorunu yaşıyorum.Autocad'de bir sorun yok,sorunu dosyalarda yaşıyorum.En çok çalıştığım dosyalarda bu sorun var ve zamanımı boş yere harcıyor.Bir sürü yöntem denedim fakat olmadı. SCALELISTEDIT,PURGE,OVERKILL,SCALE LIST CLEANUP gibi. Kopyalayıp boş dosyaya kaydettim,sorun hala devam ediyor.Daha önce başına böyle bişey gelen veya çözümünü bilen arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

20.08.2013 08:02    

zkursatt
secmiş olduğun cizim ya cok buyuk onun için takılma yapar yada içerisinde cok fazla blok ve referans cizim vardır ondan yapar..
kurtulmanın yolu ana cizimi yeni bir autocad dosyasına tası ve istenmeyen layerlardan purge all komutu ile kurtul save et ve yeniden dene ..

01.11.2013 09:14    

zkursatt
genelde blok yada hatc opjelerinin fazla olmasından oluşan bir problem ..
Şu şekilde bir cozum bulabilirsin hatclerden kurtul (sil) ve butun cizimi yeni bir autocad dosyasına kaydet ve yeni autocad dosyasındaki hızına bir bak cun ku genel olarak bu sorun yapar..
Yada referans verilmiş cizimlerden de olabir..bulamadıgından zorlanıyor olabilir..

16.09.2014 15:11    

dark333
Butun bloklari silip purge yap...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.928 saniye - Sorgu: 51 - Ortalama: 0.01819 saniye