01.06.2013 11:16    

ozkul
Sitemizde Auto lisp dersleri verilse süper olacak.

Ne dersiniz?

01.06.2013 11:17    

Travaci
Nasıl bir ders olucakki bu ? zaten anlatımlar mevcut.

01.06.2013 11:18    

ozkul
Alıntı
Travaci :
Nasıl bir ders olucakki bu ? zaten anlatımlar mevcut.

sıfırdan başlanacak. hergüne bir komut yada konu mesela. olmaz mı?

01.06.2013 11:21    

Travaci
0 dan başla hergün bir komut öğren sitede anlatılan derslerden olmazmı : )

01.06.2013 11:22    

ozkul
Alıntı
Travaci :
0 dan başla hergün bir komut öğren sitede anlatılan derslerden olmazmı : )

ehyanın kitabını da satın al... değil mi...

01.06.2013 11:23    

Travaci
Satın alıcak bi durum yok zaten sitede var : ) download edebilirsin. Autolisp dersleri böümünde de konu anlatımlar mevcut.

01.06.2013 11:25    

ehya
Autolisp konusunda acele etmeyin. Şahin hocam çok kapsamlı bir Autolisp kitabı hazırladı. Yakında satışa çıkarılacaktır.
Umduğunuzdan daha fazlasını bulacaksınız.

01.06.2013 11:27    

ozkul
Alıntı
ehya :
Autolisp konusunda acele etmeyin. Şahin hocam çok kapsamlı bir Autolisp kitabı hazırladı. Yakında satışa çıkarılacaktır.
Umduğunuzdan daha fazlasını bulacaksınız.

üstad kitaptan öğrenmek farklı buradan üstadlardan öğrenmek farklı.

bu lispi sitede iyi bilen iki kişi ehya, travaci. sizde öğretmezseniz nasıl öğrencez.

01.06.2013 11:27    

ozkul
Alıntı
Travaci :
Satın alıcak bi durum yok zaten sitede var : ) download edebilirsin. Autolisp dersleri böümünde de konu anlatımlar mevcut.

"öğretmek istemiyorum" un Türkçe meali...

01.06.2013 11:29    

Travaci
Nerden çıkardın Abi, ben bunu üstüme bile alınmadım, ben bilmiyorum ki sanada öğretiyim : ) Ayrıca sen öğrenmeye çalıştın soru sordun da kimse sana yardımcı mı olmadı.

01.06.2013 11:29    

ehya
Bizim öğreteceğimiz bir komut kitap'daki bilginin sadece ABC si olabilir.
Kimse öğretmek istemiyorum düşüncesinde değil. Bu işin profesyoneli değiliz. Şahin hocam o kadar emek etti ve çok sağlam bir kitap hazırladı. SAdece sizin için değil bizler içinde sağlam bir kaynak olacak...

01.06.2013 11:31    

ozkul
Alıntı
Travaci :
Nerden çıkardın Abi, ben bunu üstüme bile alınmadım, ben bilmiyorum ki sanada öğretiyim : ) Ayrıca sen öğrenmeye çalıştın soru sordun da kimse sana yardımcı mı olmadı.

öğrenmek istiyorumda nereden başlayacağım. bu yüzden siz üstadlardan destek/yardım bekliyorum.

01.06.2013 11:33    

ozkul
Alıntı
ehya :
Bizim öğreteceğimiz bir komut kitap'daki bilginin sadece ABC si olabilir.
Kimse öğretmek istemiyorum düşüncesinde değil. Bu işin profesyoneli değiliz. Şahin hocam o kadar emek etti ve çok sağlam bir kitap hazırladı. SAdece sizin için değil bizler içinde sağlam bir kaynak olacak...

hocam bi el atsanızda alfabeye abc den başlasak, sonra hocamın kitabını alıp kalanlarıda öğrensek..

01.06.2013 11:39    

Travaci
Bundan iki sene önce ehya'nın kitabını indirdim okumaya başladım. 10 sayfa okuyup bu ne böyle dedim daha da yüzüne bakmadım öğrenemem de dedim. Bundan 1 sene öncede yine esti, dedim öğreniyim olmucak, ondan iste bundan iste olmuyor, lisp isteklerinin ardı arkası gelmez. Çünkü çizim yaptıkça sürekli birşey çıkıyor aynı şeyleri yap yap bıkkınlık geliyor. Birtane kitap alıyım dedim ehyanın kini beğenmedim ya : D Ama her kitapta olduğu gibi aldığım kitaptada ehya nınkinden farklı birşey yazmıyordu. Kitap 500 sayfa 50. sayfasına geldim hiçbirşey anlamamaya başdım. Yine bıraktım, aradan bikaç ay geçti bana yine geldi : D Dedim ben öğrenicem takıldığım yerleri burda sormaya başladım. Kitaptabıda bitirdim. Orda anlatılanları öğrendim mi öğrendim. Ama pratiğe geldiğinde olmuyor tabi yani işin aslı siz nekadar öğrenmek ister vakit ayırırsanız okadar öğrenirsiniz.

01.06.2013 11:47    

ozkul
Alıntı
Travaci :
Bundan iki sene önce ehya'nın kitabını indirdim okumaya başladım. 10 sayfa okuyup bu ne böyle dedim daha da yüzüne bakmadım öğrenemem de dedim. Bundan 1 sene öncede yine esti, dedim öğreniyim olmucak, ondan iste bundan iste olmuyor, lisp isteklerinin ardı arkası gelmez. Çünkü çizim yaptıkça sürekli birşey çıkıyor aynı şeyleri yap yap bıkkınlık geliyor. Birtane kitap alıyım dedim ehyanın kini beğenmedim ya : D Ama her kitapta olduğu gibi aldığım kitaptada ehya nınkinden farklı birşey yazmıyordu. Kitap 500 sayfa 50. sayfasına geldim hiçbirşey anlamamaya başdım. Yine bıraktım, aradan bikaç ay geçti bana yine geldi : D Dedim ben öğrenicem takıldığım yerleri burda sormaya başladım. Kitaptabıda bitirdim. Orda anlatılanları öğrendim mi öğrendim. Ama pratiğe geldiğinde olmuyor tabi yani işin aslı siz nekadar öğrenmek ister vakit ayırırsanız okadar öğrenirsiniz.

üstad bende o ehyanın notlarını indirdim. resme bakar gibi oldum hiç bişe anlamadım. ama sizin lisplere verdiğiniz cevaplar beni hırslandırıyor. notlardan öğrenmek yerine sizin gibi bilenlerden öğrenmek daha hızlı çözüm gibi geliyor bana. o yüzden auto lisp dersleri başlığı altında hergün birkomut/konu gibi çalışmalar olursa sanırım daha hızlı kapacağız lispin mantığını. böyle lispi bilenlerin olduğu bir site bulunmaz bir nimet. onun için değerlendirmek istiyorum.

01.06.2013 11:56    

Travaci
Öyle bende isterim ama kimsenin vakti yok, ayrıca tekrar söylüyorum ben bilmiyorum : )
Burda kimsenin yapabileceği birşey yok kendimden biliyorum. Hergün bir komutu öğrenmek bi anlam ifade etmiyor. Ordaki notlarıda öğrenmeklede olmuyor. Küçük küçük lispler yapmaya başlayın kendinize. İki nokta arasına çizgi çizdirmek gibi. daha sonra iki nokta arasına çizgi çizdirip ucuna circle koymak gibi. Siz buna başlayın devamı gelir.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.385 saniye - Sorgu: 86 - Ortalama: 0.0161 saniye