17.08.2012 06:55    

alves
çizimin içinde ctrl+c yapıp başka bi dosyanın içine ctrl+v yapıyorum bişey çıkmıyor çizim gelmiyor. başka bi dosyaya ctrl+v yapılabiliyor aynı çizim. nasıl olurda çizim yapışmıyor..

17.08.2012 06:58    

gypeyzaj
yapıştırdığın çizimdeki layer kapalı olabilir

17.08.2012 07:06    

alves
kapalı değil çizim içine başka dosyadanda yapıştırma yapılamıyor

17.08.2012 10:47    

gypeyzaj
o zaman z enter e enter yap. rasgele yerlerden tıklayarak seç. obje bir yerden yakalanacaktır.
yapıştırdığın block sonsuz uzayda herhangi bir yere düşmüş olabiliyor.
Biraz önce başıma geldi. kimse cevap vermediyse söyleyeyim dedim.

17.08.2012 12:12    

gypeyzaj
ya da kopyalarken copy with base point diyebilirsin.

17.08.2012 12:41    

alves
denedim sizin dediğiniz gibi olmuyor

17.08.2012 15:43    

Travaci
Benim başıma geldiğinde genellikle audit yes purge yaptığımda oluyor, kronikmidir bilmiyorum : )

21.08.2012 12:22    

alves
Alıntı
Travaci :
Benim başıma geldiğinde genellikle audit yes purge yaptığımda oluyor, kronikmidir bilmiyorum : )

dediğinizi yaptım ancak değişen bişey yok

21.08.2012 14:29    

ProhibiT
Çoğu zaman olduğu gibi soruda yeterli detay verilmemiş.
Ctrl+V yaparken (command Line'da değil) Drawing Area'da olduğunuzdan emin olun.
Bu durumda Paste işlemini yaptığınızda ne oluyor? Ne mesaj alıyorsunuz?
Ctrl+V uyguladığınızda "Specify insertion point: " şeklinde mesaj alıp, nokta seçiyor musunuz?
Yoksa hiç bir mesaj almıyor musunuz?

Bütün bunları uygun şekilde yaptığınızı var sayarsak...
Her iki çizimde de aynı "workspace" de olduğunuzdan emin olun!
Layer'ların freeze ya da off olma durumlarını arkadaşların sorularına cevaben doğrulamışsınız.

Bu durumda tek ihtimal kalıyor, söz konusu çiziminiz orijinden epeyce sapmış koordinatlarda çizimliştir, kopyaladığınız objelerin basepoint'i ekran içinde kalmakla birlikte, gerek ölçek farkı ve gerekse, koordinat farkından dolayı ekranda görünen koordinatların çok uzağına paste edilmiştir. Bunu çözmek için;
Ctrl+V işleminden önce aşağıdaki ifadeyi aynen buradan alıp komut satırınıza paste edin.
Kod:

(setq LastEntity (entlast))

Çizim objeleriniz için Ctrl+C ve Ctrl+V işlemini uyguladıktan sonra, aşağıdaki ifadeyi kopyalayıp komut satırına paste edin.
Kod:

(setq NewObjects (ssadd)) (while (setq LastEntity (entnext LastEntity)) (ssadd LastEntity NewObjects)) (command "_.Zoom" "O" NewObjects "") (princ)

Bunu uyguladığınızda da sonuç alamazsanız, Paste işleminzden sonra,
Kod:

(command "_.Zoom" "O" "L" "")
ifadesini komut satırınıza paste ederek deneyin...

05.01.2013 05:51    

bfte
Arkadaim bende ayni sorunla karsilastim daha onceki yorumlarda yapilan aciklamalarida uyguladim ama kar etmedi. Bende butun cizimi secip bos bir sayfaya kopyaladim ( ctrl+shift+c yapip referans noktasina 0,0,0 girdim yeni bir sayfa actim ve orayada ctrl+v dedikten sonra referans noktasina tekrar 0,0,0 girdim boylece kordinatlarda degismedi ). sorun cozuldu umarim senin sorununda hallolur.

19.06.2013 07:30    

guvenzuhal
Merhaba,
Çizim yaptığım dosyayı farklı kaydedip üzerinde değişiklikler yaptım. Sonrasında orijinal dosyadan bir blok getirmeye çalıştım. Fakat layerlar kilitli veya kapalı olmadığı halde kopyala-yapıştır yapamıyorum. Bazı blok isimleri verip ignored diyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim, isterseniz dosyaları da gönderebilirim.

19.06.2013 07:32    

ozkul
getireceğin dosyadaki blokun ismini rename ile (ren) değiştirip tekrar bir dene. aynı hatayı alacakmısın.

23.06.2013 08:06    

guvenzuhal
Evet onu da denedim, olmadı maalesef

24.06.2013 06:10    

waytooraider
Merhaba,

Aylardır muzdarip olduğum bu konu da bende örnekle sıkıntımı belirtmek istiyorum.
Ekteki dosyada iç içe daireleri ctrl c,ctrl v yapılmıyor.Yapılsa bile bir iki işlemden sonra yine olmuyor.Purge audit vs herşeyi denedim.Bu konuda yardımcı olacak herkese şimdiden çok teşekkürler.

76735-ornek.rar

24.06.2013 06:44    

pepper1988
Merhabalar;
Ayni sorunlardan dolayi bende magdurum. Dosya kopyalayip yapistiramamakla ve bunun icin cozum arayarak cok fazla zaman kaybediyorum. Dosyalari Superpoze etmek hic bu kadar zor olmamisti. "Ctrl+(Shift)+C" "Ctrl+(Shift)+V" Komutlari ile kopylayip yapistiramadigim dosyalarda genellikle ignored block hatasi geliyor. Ignored edilen blocklarin isimlerini tek tek degistirsemde ayni objeyi kopyaladigimda bazen bir polyline objesi geliyor yada hic birsey gelmiyor. Blocklarin hepsini patlatip layerlari degistirdigimde bile hala bi sonuca ulasilamadigini gordum. "purge" ve "audit" komutlarida bir cozum uretmiyor. Bazen ayni sayfayada bile block yaptigim bir objeyi insert edemiyorum. Nasil bir sorundur bilemedim.

Simdilik kopyalayamadigim objeleri yeni bir sayfaya atip Xref cagiriyorum daha sonra bind ederek isime devam ediyorum. Bind ettigim objeler bile dwg den kaybolabiliyor o bile garanti degil.

Protadan bi kac kisiye danistim bi cozume ulasamadim.
Degisik cozum onerileriniz varsa yardimlarinizi bekliyorum.

Gecici bir cozum daha ilave etmek istedim Sorunlu dosyayi Dxf formatina cevirip "purge" edin.Daha sonra tekrar Dwg formatinda kaydedin. Dwg formatinda iken silenemeyen blocklardan kurtuluyorsunuz ama kac kopyalama daha idare eder bilemiyorum.. :)

Saygilar..
https://cizimokulu.com/datas/users/257932-autocad%20problem.png

pepper1988 (24.06.2013 07:16 GMT)

24.06.2013 11:00    

waytooraider
Yukarıda yüklediğim dosyada ki nesnelere ctrl c yapıp ctrl v yapamama nedenini çözen var mı acaba?

Saygılarımla.

15.01.2014 18:27    

3mustafa4
Merhaba
Kolay Gelsin Arkadaşım, ben bu işi su sekilde çözdüm tabi ki daha kısa sını bulamadım şöyle tarif edeyim kopyalamak istediğim 2 dosyayı da yeni bir Dwg dosyası acıp her 2 sinide oraya kopyalayarak işime devam ediyorum. Bunuda Yazına ekleyebilirim.

19.01.2015 19:12    

macros55
bende ayni sorum yawiyorum...cizgi uzerine hic obje paste olmuyor..paste yapiliyor layerler geliyor ama objenin kendisi gozukmuyor..XREF blok yapdim yine olmuyor atach yapiyorum fakat diger cizim gelmiyor..cizgini kendisini bawka bir cizgiye copy paste ediyorum bu kezde kendisi getmiyor ama layerler gidiyo..r malesef cizginin kendisi ne bir yere gidiyor ne de bawqa cigiyinin gelemsine izin veriyor.. uzerine copy paste yapmaya bir wey engel oluyor buna sanki...layerler units aciq kapali ayarlar filan baktim bir sikinti yox fakat...paste yapinca ignor diyor gelmiyor...cozumu bilen varsa yazsin lutfen

20.01.2015 10:48    

mateus
dosyadan dosyaya cizgi bile yapışmıyorsa autocad 2015 te purge yapınca dgn purge deyapıyor büyük ihtimalle düzelir.Ama hatalı dosyadan bir çizgi bile alsan aynı hada devam edebilir oyüzden bence cizgi aldığın dosyayıda purge edip oyle kopyalayıp yapıştırmalısın benim fikrim bu yönde

20.01.2015 11:21    

alumina
-exporttoautocad komutuyla hatali dosyayi export edin. kopyalama yapıstırma sorunu ortadan kalkacaktır.

Copyright © 2004-2022 SQL: 1.94 saniye - Sorgu: 101 - Ortalama: 0.01921 saniye