01.07.2012 10:06    

ehya
Autodesk tarafından Shoreline adı altında yürütülen bir proje ile autocad'in gelecek sürümlerde nasıl olacağını karar vermek için bir proje başlattı. Yeni proje ile gelecekte autocad'in nasıl olabilecğini çok önceden görmeniz için bir dizi resimli anlatım hazırladım. Yeni komutlar ile ilgili derleyebildiklerimi paylaşacağım.

Bu anlatıma ek olarak resimli olarak anlatamadığım presspull komutunun yeni hali için aşağıdaki linkten videosunu izleyebilirsiniz.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

03.07.2012 11:30    

ehya
Sırf ilk olarak bizim sitedeki üyelerimiz bilgilensin diyerek gece yarısı böyle bir sunum hazırladım. Ancak 2 günde sadece 67 kişi (eminim birçoğu da aynı kişi) konuyu incelemiş ve hiçbir yorum yada soru sorulmamış.
Anladım ki kimseye yararlı birşey sunmayacaksın. Kimse merak da etmeyecek ve sormayacak. Sizler sadece foruma gelin, başınız sıkıştığında hemen konu açıp soru sorun ve ACİL nitelendirmesinde bulunup herkesin işini gücünü bırakıp yardım etmesini bekleyin. İşiniz bittiğinde bir daha buralara uğramayın yada, sırf foruma lisp istemek için şöyle bi bakıp geçin.
Aman aman forumda bir yardımım olur mu, bilgimi paylaşabilirmiyim yada mesleki olarak bir konuları tartışabilirmiyiz derdine düşmeyin. Eee ne de olsa hepiniz meşgul insanlarsınız. Bizlerde boş gezenin kalfasıyız. Sizler için burada amadeyiz...!!!!

04.07.2012 10:53    

Harbi65
Mehmet;
Paylaşımın için öncelikle teşekkürler...
Yakınmana gelecek olursak üzerime alınmamakla birlikte bunada duyarsız kalamadım... Sende biliyosun ki bilgisayar başında olduğum sürece bu site ekranımda açık olurdu.. ve ben çok yararını gördüm bu forumun.. Yardımcı olabileceğim bi konu olduğunda da elimden geleni yapmaya çalıştım şahsen... Son bir yıldır pek bişey de yazmadım ve pek siteyede uğramadım... ve benim gibi de uğramayan bi çok kişi var.. Önceki günleri hatırlıyorum da sitede aktif online olan 70 kişiyi aşağı düşmezdi.. Bugün kaç kişi aktif online görünüyo_?
Site yönetimi olarak da eleştriye açık olmak lazım...
Şimdi bu nokta da, site yönetimide biraz düşünmesi gerekmiyo mu sence??? Nereye gitti bu adamlar diye...! Bence sorun bu soruyu ve düşünün...
Sitede değişiklikler yapıldı. yapılmaya çalışıldı desek daha doğru olur. Peki ne yapıldı...?
- Online olan bazı kişilerin gizlenmesi sağlandı... Ne gerek vardı buna? böyle bir ayrıcalık yapmaya..? O günde bunu eleştirdim yine elştriyiorum. Böyle bi ayrım yapılması beni rahatsız etti...
Bugün online olanlar hiç görünmez oldu. gerekçe neyse...
- Siteye giriş yapmakta bile defalarca denemek zorunda kalıyorum.. Forumu açmak için defalarca tıklamak zorunda kalıyorum... ve çok ağır çalışıyor... bunlar sitenin işlevselliğiyla alakalı şeyler...
Lafı fazla uzatmak istemiyorum. Eleştirmek istediğim çokşey var ama herşeyi dile getirmek hoş olmuyo..

Kısaca senin yakınmanıda haklı bulmakla beraber şahsen benimde böyle yakınmalarım var....

04.07.2012 14:34    

ehya
Harbi65,
sende alınmalısın. alınmamazlık gösterme. Tamam bir zamanlar çok aktifken şimdi sende pasiflere geçtin ama pire için yorgan yakıyorsan alınmalısın.

- Kişilerin online olmasına rağmen gizlenmesi hususundan haberim yok. Böyle bir uygulama var ise aydın bey ile görüşüp kaldırılmasını talep ederim.
- Ancak gerçekten gelmeyen kişiler var ise de sorunlarını söylemeden çekip gidiyorsa ve paylaşmıyorsa söylenecek birşey yok.
- Siteye giriş yaparken zorlanması konusu bir ara bayağı can sıkıyordu. Ancak bu sorun halledilmişti. Son birkaç gündür benzeri sorunlar yeniden başladı. Aydın bey, şehir dışında olduğundan siteye pek gelemiyor. Fırsat bulup da foruma bakarsa bu mesajları görüp gerekli düzeltmeyi yapacaktır.
- İşlevselliği konusunda zamanında bu durum ile ilgili bir konu açılmıştı. Üyelerin taleplerini bildiren. Burada bildirmediysen diyeceğim birşey yok. Ancak bildirdiysen ve yapılmadıysa bunu aydın bey'e danışmak gerekir.

Velhasılıkelam, düşüncelerim 2nci mesajımda aynen geçerlidir.

04.07.2012 15:36    

Harbi65
Ehya;
İkinci mesajından kesinlik alınmıyorum....
Senin düşündüğün gibi pire için yorgan yakma demek yanlış olur. Eğer öyle olsa şuan bunları yazıyo olmazdım.. Gönül kırgınlı olarak düşün bunu..
İşlevsellik konusunda da sitenin ve forumların daha aktif ve yararlı kullanması için en fazla önerilerde bulunanlardan biri olduğumu düşünüyorum... Böyle düşünürken pire için yorgan yakmam Mehmet.

Site yine eskisi gibi, 2 sene önceki gibi diyorsan benim diyeceğim bişey yok... Önce ki mesajda belittiğim gibi herşeyin dile getirilmeside hoş olmuyo...

Herneyse.. Forumun konusuna dönersek paylaşım ve bilgilendirdiğin için şanhen teşekkür ederim.. Diğer gelişmeleride yine bu forum altında paylaşmanı dilerim...

04.07.2012 20:17    

sahin460
foruma bağlanmak (sunucuların yetersizliği galiba) eskiden daha hızlı idi. Son 3 aydır bi sorun var gibi...
Ehyanın söylediği gibi sorun olduğunda siteye bağlanmak kadar, bizleri ve forumu geliştiren
paylaşımları artırmamız gerekir. Bence ehya haklı...

04.07.2012 20:31    

Travaci
Abi sen bu topic i açabildiğin için ayrıcalığın olduğunu düşünüyorum : ) Defalarca denememe rağmen sürekli ana sayfaya dönüp duruyor.

05.07.2012 07:15    

ehya
travaci

konu açmak için benim ayrıcalığım yok. Sitedeki sorunun farkındayım. Bende bu konuyu açabilmek içni onlarca kez tıkladım. Ama işte birşeyler paylaşabilmek için sabrettim.

06.07.2012 07:18    

halilozcakir
merhabalar paylaşım için teşekkürler eline sağlık, yeni gördüm ,
bilgisayarda kasılma meselesi benim de baya bir canımı sıkıyor.
onbord ekran kartlı , 4GB ram ( kullanılabilir 2,87), pentium R dual-core cpu bilgisyarım, autocad 2011'i -ki üstad'dan aldığım tüyo galiba 2011 sorunlu- kasılıyor 8MB dosya zoranıyor 2. bir dwg ye geçişte dahi kilitlenip kalıyor.
autocad bu görsellikleri hazırlayacağım , yeni sürüm icat edeceğim diye donanımımızın içine oturuyor.
bu arada ,bilgisayarıma ekran kartı takayım mı tavsiye edermisiniz ? hızlanmasına yardımcı olur mu. yada ram i İ5 işlemci mi yapsam ?ne önerirsiniz ?

10.07.2012 07:06    

halilozcakir
acaba op tions ,system,3d performasn setting de tamamını off ve tüm tikleri kaldırsam -ki yaptım daha bişey anlamadım- faydası olur mu yada autocad in bilmediğim bir yerinde mi kullanılıyor bunlar ?

22.09.2012 13:17    

ayhan2068
Paylaşım için teşekkürler eline sağlık

25.09.2012 19:37    

Selim7
Merhaba,
2010 da AutoCad kursuna gitmiştim. Fakat farklı işlerden dolayı bu program ile ilgili işler bulamadım. Şimdi ise bilgilerimi tazelemek amaçlı bir Görsel eğitim seti almayı düşünüyorum. Hali hazırda biryer 2010 Versiyon Görsel Eğitim seti satıyor. Bunu almayı önerirmisiniz yoksa 2011- 2012 veya 2013 versiyon görsel eğitim seti mi almamı önerirsiniz? Çok mu fark edecek?
22 yaşında sıfırdan başlanacak bir meslek dalı olup olmadığı konusunda halen şüpheler içerisindeyim. Zira herhangi bir alanda herhangi bir saha tecrübem yok. Bana neler önerebilirisiniz? Saygılarımla. Selim..

26.09.2012 03:32    

talacakoc
Alıntı
Selim7 :
Merhaba,
2010 da AutoCad kursuna gitmiştim. Fakat farklı işlerden dolayı bu program ile ilgili işler bulamadım. Şimdi ise bilgilerimi tazelemek amaçlı bir Görsel eğitim seti almayı düşünüyorum. Hali hazırda biryer 2010 Versiyon Görsel Eğitim seti satıyor. Bunu almayı önerirmisiniz yoksa 2011- 2012 veya 2013 versiyon görsel eğitim seti mi almamı önerirsiniz? Çok mu fark edecek?
22 yaşında sıfırdan başlanacak bir meslek dalı olup olmadığı konusunda halen şüpheler içerisindeyim. Zira herhangi bir alanda herhangi bir saha tecrübem yok. Bana neler önerebilirisiniz? Saygılarımla. Selim..

Öncelikle bu işe kendini adaman lazım diğer iş dallarından biraz farklidır,çizim yapmak.Günün her anı çizimler geçer gözünün önünden bazen uykuda bile çizim yaparım ben. Sana tavsiyem çizim yapmaya başlamadan önce teknik resim konusunda da kendini geliştirmen
çizimler yaparken karşılasacağın sorulara cevap verebilmen açısından bu önemli.
2010 ile 2012 arasında çok büyük uçurumlar yok hangisinin görsel eğitim cd sini alsan diğerinde sorun yaşamazsın. 2013 Autocad i incelemedim. Ama inventor'u inceledim. Onda da çok fazla değişiklik yok birkaç yeni menu tuşu eklenmiş o kadar. Aslında ben 2014 te bir arayüz ve genel menu değişimine gitmelerini bekliyorum. Bu güne kadar genelde 3 yılda bir değişime gidiyordu Autodesk firması.
Son olarak seni en az 4-5 yıl götürecek iyi bir bilgisayar alman lazım 3-4 dwg dosyası açınca kasılmamalı. kolay gelsin.

26.09.2012 08:11    

SENDUR
Hocam paylaşım için teşekürler. gerçekten güzel olmuş emeğine sağlık.
ikinci mesajını üzerime almakla beraber (benim ve benim gibiler açısınından ) söylediklerinin çoğu doğru. Ben site yöneticilerinde ve kullanıcılarından ( özellikle harbi65 ve prohibit den) çok şey öğrendim, çok lisp yazdırdım hepinizin bende ayrı bir yeri var. ama suan eskisi gibi site çok fazla giremiyorum ( bi ara internetim yoktu hiç giremedim). şartlar değişti ama yinede elimden geldiği kadar girip yorumları okumaya ve yorum yazmaya ( tabi ehya yamamışsa :)) çalışıyorum.
saygılar

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.199 saniye - Sorgu: 84 - Ortalama: 0.01428 saniye