24.01.2011 15:50    

alabas
Merhabalar.

Çizimlerime bazı bozuk bloklar var.($AUDIT_BAD_BLOCK_RECORD1 diye ismi var.) Insert blok yaptığımda bozuk blok en başta olduğundan çizim kitleniyor ve hata veriyor. İsmini değiştirmek te nafile. Purge'de yapsam olmuyor. (zaten çizim içinde nerede bulamıyorum). Bu tür bozuk blokları kaldırmanın yada çizim içinde işe yaramayan blokları (laydel komutu gibi) kökten silmenin bir yolu varmıdır.

teşekkürler.

24.01.2011 16:00    

halilozcakir
audit komutunu dene sitede araştır vardır çözümü..

25.01.2011 07:11    

ehya
dosya içerisinde kullanılmayan tüm eklentileri PURGE komutu ile temizleyebilirsiniz.

25.01.2011 07:57    

hebedebe
Quick select ile block ismine göre seçim yapabilirsiniz. Seçtiğiniz bloğu sildikten sonra da purge ile temizlersiniz.

25.01.2011 11:55    

ProhibiT
hebedebe arkadaşımızın yazdığı yolla çözülebilir gibi geliyor bana da. Eğer olmuyorsa.

- BLock Editor ile edit etmeye çalışın. mevcut objeleri bLock tanımından silin. eğer olmuyorsa yeni objeler ekleyin. Qselect ile seçmeye çalışın. Sildikten sonra Purge etmeyi deneyin.

- Yeni bir block tanımlayın, ve block adını $AUDIT_BAD_BLOCK_RECORD1 olarak verin. Qselect ile seçmeye çalışın. Sildikten sonra purge etmeyi deneyin.

- DXF formatına aşinalığınız varsa; dxfout ile yazdırdığınız dosyayı text editor ile açıp, Tables bölümünde $AUDIT_BAD_BLOCK_RECORD1 bölümünü, Entities bölümünden de gene aynı ismi taşıyan nesne tanımı silin. Dxfin ile yeniden açın.

Bunların hiç biri olmuyorsa dosyayı bana gönderirseniz, cerrahi müdahale etmeyi denerim.

25.08.2014 07:24    

YARBAY219
Purge benim işime yaradı
teşekkürler :D

04.04.2022 07:21    

hikoaslan
Arkadaşlar merhaba,
Kırmızı ile işaretlediğim alandaki blokları kalıcı olarak bir türlü silemiyorum. Sanırım temp dosyamdan geliyor, çünkü 2007 den beri benimle yaşıyorlar. :) Her ne kadar proğram update olsa da bunlar kaldı. Var mıdır bir kolayı. Teşekkürler.

04.04.2022 08:38    

ehya
Merhaba hikoaslan,

İşaretlemiş olduğunuz blokların temizlenmesi için ∅5-3 PİLOT.dwg dosyasını açın ve dosya içinde kullanılıyor ise patlatın yada silin. Ardından Purge komutunu uygulayıp kaydedin ve kapatın.
Autocad'i yeniden başlattığınızda kütüphane güncellenecek ve palet üzerinde gösterilmeyecektir.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 2.04 saniye - Sorgu: 67 - Ortalama: 0.03045 saniye